Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Bahçeli'ye verdiği yanıtlarla gündemden düşmeyen Galip Aykaç'a Şok Marketler'den tepki! İstifaya çağırdılar

Ekonomi Haberleri

Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hem de MHP lideri Bahçeli'ye verdiği cevaplarla gündeme gelen Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'a bir tepki de ŞOK Marketler'den geldi. Ünlü market zinciri, Aykaç'ın söz konusu açıklamaları dernekten habersiz yaptığını ve tartışmaların sektöre zarar verdiğini belirterek istifa etmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Zincir marketlerle ilgili kontrolleri sıkılaştıracağız" açıklamasına, "Üretimde maliyet enflasyonu var. Maliyet enflasyonuna eğilmediğimiz sürece bu konuşmalar spekülatif" sözleriyle yanıt veren Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM Marketleri İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yle de polemik yaşamıştı. Bahçeli'nin, "Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibatlarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum" sözlerine, Galip Aykaç, "FETÖ örgütü ile bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler" diye yanıt vermişti.

Tartışmalar her gün alevlenirken, Galip Aykaç'a son darbe hiç beklemediği yerden geldi. Sektörün önemli temsilcilerinden olan ŞOK Marketler Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, Galip Aykaç'ın söz konusu açıklamaları Gıda Perakendecileri Derneği'nin bilgisi dışında yaptığını belirtti.

Açıklamada, "BİM İcra Kurulu üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Sn. Galip Aykaç, 30 Kasım 2022 tarihinde basına açık bir toplantıda bazı açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalar öncesinde, basın açıklaması yapılacağı ve açıklamanın içeriği hakkında Gıda Perakendecileri Derneği tarafından herhangi bir Yönetim Kurulu kararı alınmamış ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmamıştır" ifadelerine yer verildi.

İstifa etmeli, açıklamaları bize zarar veriyor Galip Aykaç'a hiç beklemediği yerden ŞOK!

Galip Aykaç'ın dernekteki görevinden istifa etmesi gerektiğini, istifa gerçekleşene kadar dernekte alınacak kararların şirketlerini bağlamayacağını belirten ŞOK Marketler Yönetim Kurulu, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: "Galip Aykaç tarafından yapılan açıklamalar, bu haksız saldırılara karşı kamuoyunu doğru bilgilendirmekten ziyade maksadını aşarak fiyat artışı tartışmalarının siyasi düzleme çekilmesine zemin hazırlamıştır. Bu açıklamalar nedeniyle Şirketimiz ve Derneğimiz zan altında kalmış, özellikle ticaretimize yönelik haksız ve ölçüsüz saldırıların maalesef artmasına sebebiyet vermiştir.

Şok Marketler Yönetim Kurulu olarak; yapılan bu açıklamaları üslup ve tarz açısından tasvip etmediğimizi tarafınıza bildiririz. Bu nedenle Sn. Galip Aykaç'ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız.

Ayrılma süreci tamamlanana kadar Şok Marketler olarak dernek faaliyet ve toplantılarına süresiz olarak katılmayacağımızı ve alınacak kararların Şirketimizi bağlamayacağını beyan ederiz. Bu süreçte kendisi tarafından Şirketimizi ve Derneğimizi bağlayacak herhangi bir açıklama yapmamasını önemle rica ederiz"

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan Galip Aykaç Şok Market Bim Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (39)

Talat Bozkurt:

Paçanız tutuştu,yok bizden habersiz açıklama yapmış yok bizi bağlamazmış hepiniz aynı kene gibi vatandaşın ensesine yapıştınız,şok a101 BİM migros hepiniz vatandaşı kandırmanın hesabını vereceksiniz.

Cevap Yaz15104Yayından Kaldır
Güray Dilli :

Hah, şimdi sizin satışlarınız çoğalır . Aman ne güzel..

Cevap Yaz635Yayından Kaldır
Bülent Eyi:

bim şok ve a101 de çalışan işçiler 12 saat ücretsiz çalışıyorlar acil önlem alınmalı devlete imize zarar

Cevap Yaz862Yayından Kaldır
Tüm 39 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title