Haberler

İstanbul Ekonomi Zirvesi Berlin'de başlıyor

Abone Ol

İstanbul Ekonomi Zirvesi, bu yıl Berlin'de 'Avrupalı Şirketler için Türkiye'deki Yatırım Fırsatları' temasıyla başlayacak ve İstanbul'da 'Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler' temasıyla devam edecek.

İSTANBUL'da 7'ncisi düzenlenecek olan İstanbul Ekonomi Zirvesi, bu yıl 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Berlin'de 'Avrupalı Şirketler için Türkiye'deki Yatırım Fırsatları' temasıyla başlayacak, 8-9 Aralık'ta ise, 'Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler' temasıyla İstanbul'da gerçekleştirilecek. İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra kurulu tarafından zirveye ilişkin basın toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul Ekonomi Zirvesine ilişkin basın toplantısı Çırağan Sarayı'nda düzenlendi. Toplantıya İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer ile İstanbul Ekonomi Zirvesi yönetim kurulu ve icra kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Değer, zirvenin ilk kez yurt dışında gerçekleştirileceğini belirterek, Berlin'deki etkinliğe Türkiye'den Türk Hava Yolları'nın özel uçağı ile 150 iş insanının katılacağını belirtti. İstanbul Ekonomi Zirvesi, 28 Eylül-1 Ekim'de Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği himayesinde, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) iş birliği ile Almanya'da yapılacak. İstanbul'da gerçekleştirilecek bu yılki zirve ise Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler ana teması etrafında şekillenecek. Zirve kapsamında, sürdürülebilir kalkınma, dijital dönüşüm, yenilik, gelişmekte olan pazarlar, sağlık, otomotiv, turizm, gıda, uluslararası ticaret ve sürdürülebilir yaşam konularında 12 farklı panel düzenlenecek.

Toplantıda konuşan İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Değer, 2015-2030 için hedefler var. Dünyada bazı ülkeler bu hedefi yakalamış gibi gözüküyor. Bizim gibi gelişmekte olan ülkeleri ne kadar zor görev bekliyor. 2030 yılında dünyanın bu hedefleri yakalaması imkansız gözüküyor, bir yandan barıştan bahsediyoruz bir yandan savaşlar devam ediyor. Ancak biz ülkemiz ve dünya için güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bugün dünden daha fazla bir arada durma zorunluluğumuz var. Başka bir Türkiye yok. El ele vereceğiz, aydınlık yarınlara, bizden sonraki kuşaklara daha iyi bir ülke bırakacağız. Beraber durursak çözemeyeceğimiz bir şey yok dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

İstanbul Ekonomi Türkiye Berlin Turizm Sağlık Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title