Haberler

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı

Güncelleme:

İstanbul Ataşehir'de 8 yıl önce açılan ve megakentin en görkemli alışveriş merkezlerinden biri olan Watergarden AVM, Bahreyn merkezli Albaraka Türk Katılım Bankası'na satıldı. AVM'nin ortaklarından biri de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ydi.

Megakent İstanbul'un su, ışık, lazer gösterileri ve oyun alanlarıyla ünlü alışveriş merkezi Watergarden AVM, Bahreyn merkezli Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından satın alındı.

ORTAKLAR ARASINDA BÜYÜKEKŞİ DE BULUNUYORDU

AVM'nin eski ortakları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi de bulunuyordu. Ancak FLO Ayakkabı'nın sahipleri ile banka arasındaki ortaklık sona erdi.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

AVM'DEN BEKLEDİKLERİ KAZANCI ELDE EDEMEDİLER

Ortaklar, AVM'den bekledikleri kazancı elde edemedikleri için bu kararı aldılar. Albaraka Türk Katılım Bankası, Watergarden AVM'nin tek sahibi olarak hikayesinde önemli bir dönüm noktası olmuştu.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

ORTAKLIĞI SONLANDIRDILAR

AVM'nin temeli 2014 yılında atıldı ve Büyükekşi, Ziylan Ailesi ve Albaraka Türk Katılım Bankası, "Kar-zarar ortaklığı yatırım sözleşmesi" imzalayarak AVM'de ortaklık yapmışlardı. Ancak mali sıkıntılar, birçok AVM'de olduğu gibi burada da yaşandı. Taraflar, bekledikleri verimi elde edemedi ve sonunda ortaklığı sonlandırmaya karar verdiler.

İstanbul'daki Watergarden AVM, Albaraka Türk Katılım Bankası'na Satıldı

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Ziylan Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim AŞ adına yapılan açıklamada, "6 Şubat 2024'te yapılan Kâr-Zarar Ortaklığı Komite Toplantısında, alınan ortak karara istinaden ortaklık tasfiye edildi. Ziylan Gayrimenkul olarak Watergarden İstanbul projesiyle ilgili hiçbir tasarrufumuz kalmamıştır" denildi.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Ataşehir İstanbul Emlak Finans Ekonomi Haberler

500

Yorumlar (11)

D:

Yakında AVM kültürü tümden kalkacak. Artık e ticaret ön planda. Sanal alışveriş siteleri arttı. Kargo şirketleri kurmak büyük kazanç olacak

108
6
yanıtYanıtla
Bilir Kişi:

Ayrıca kuryelikte de gayet iyi kazanç var. Şu anda ortalama aylık 100 Bin Türk Lirası kazandıkları söyleniyor. Bence gayet iyi...

yanıt55
yanıt7
ERKAN ÜNAL:

Bilir kişi her söylenene inanmayın

yanıt21
yanıt5
faruk :

tamam. başka ?

yanıt9
yanıt0
E A:

AVM kültürü bizim ülkemizde kalkmaz. İlerleme ancak gelişime açık olan toplumlarda görülebilen birşeydir. Sen daha taksiye binemiyorsun doğru düzgün. Matbaat dün başladı ve iç sorunlar yüzünden sanayi devrimini bile yaşayamamıştın..

yanıt3
yanıt0
Bilir Kişi:

ERKAN ÜNAL isimli şahıs, varsa bir bilginiz lütfen paylaşınız. Ankara da ikamet ediyorum. Şu anda burada kuryeliği artık arabayla yapıyorlar. Adam almış arabasını (öyle son model falan değil tabiki, ama motor değil araba) onunla yapıyor kuryelik mesleğini. Araştırmayı yaptım. Şu an Ankara da bu işten 80 bin kazananı varmış. Reklam olmasın, internette bazı şirketler için 80 den fazla yazanı var.

yanıt0
yanıt0
YİĞİT TÜRKALP:

bıyıkları okyanus ötesindeki hatırlatıyor.birde soruşturması vardı tabi.adam halen Tff nin başı.....

56
3
yanıtYanıtla
ERKAN yuksel:

hep aynı kişiler cıkıyor taşın altından..

33
0
yanıtYanıtla
Suat Saldıran:

Ziylan efsane Ayakkabı işine baksın Daha iyi

21
3
yanıtYanıtla
Doğrucu:

Faizsiz kazanç adı altında milleti iyi öpen banka :) neymiş helalmiş sizin doğuşunuz haram

1
0
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title