Haberler

Çin, Çin-Arap işletmelerini desteklemeye devam edecek

Abone Ol

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Hu Çunhua, Pekin yönetiminin, yatırım fırsatlarını arttırmak amacıyla Çin-Arap işletmelerini desteklemeyi sürdüreceğini bildirdi. Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın ev sahipliğinde düzenlenen 10. Arap-Çin İşadamları Konferansı'nda konuşan Hu, iki tarafta da yatırım fırsatlarını arttırmak amacıyla Çin-Arap işletmelerini destekleyeceklerini söyledi.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Hu Çunhua, Pekin yönetiminin, yatırım fırsatlarını arttırmak amacıyla Çin-Arap işletmelerini desteklemeyi sürdüreceğini bildirdi.

South China Morning Post'un haberine göre, ÇHSDK Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Hu, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın ev sahipliğinde düzenlenen 10. Arap-Çin İşadamları Konferansının açılışında yaptığı konuşmada, Pekin yönetiminin, iki tarafta da yatırım fırsatlarını arttırmak amacıyla Çin-Arap işletmelerini desteklemeyi sürdüreceğini söyledi.

Hu, "Çin'de yatırımlarını genişletmeleri için Arap işletmeleri memnuniyetle karşılıyoruz ve Arap ülkelerinde yatırım yapmaları için Çinli güçlü işletmelere de destek sağlıyoruz." ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan'ın ekonomik gelişiminin çeşitlenmesine destek olmak için üretim kapasitesi, altyapı, ticaretin güçlendirilmesi, yatırım ve finansal ilişkiler gibi alanlarda iki ülke arasında işbirliğinin derinleştirileceğini kaydeden Hu, Çin'in yeşil enerji, sağlık, havacılık ve dijital ekonomi sektörlerindeki büyümeyi de destekleyeceğini belirtti.

Arap ülkelerinin en büyük ticaret ortağı olan Çin ile aralarındaki toplam ticaret hacmi yıllık yüzde 31 büyüme oranıyla 2022'de 430 milyar dolara ulaştı.

Konferansa 23 ülkeden 3 bini aşkın kişi katılıyor

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, Suudi Arabistan'ın ilk kez ev sahipliği yaptığı 10. Arap-Çin İşadamları Konferansı, "refah için işbirliği" sloganıyla 23 ülkeden 3 bini aşkın kişinin katılımıyla başkent Riyad'da gerçekleştiriliyor.

Konferansın Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı tarafından Arap Birliği Genel Sekreterliği, Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi ve Arap Odalar Birliğinin ortaklığıyla düzenlendiği aktarılmıştı.

Ayrıca Çin ve Arap ülkelerinin büyük şirket yöneticileri ve bakanlarından 150'den fazla konuşmacının katılacağı konferansta, 8 diyalog oturumu ve 18 çalıştayın yanı sıra özel toplantılar ve etkinliklerin de yapılacağı kaydedilmişti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Çin Halk Cumhuriyeti Suudi Arabistan Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title