Haberi Paylaş

Bursa Belediye Başkanı Aktaş: Şehrimizde 2050'ye kadar su sorunumuz yok

Ekonomi Haberleri

Su kaynaklarının yeterli olmaması, büyükşehirler için en büyük problemlerin başında geliyor. Bursa'daki su durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Alinur Aktaş, kendi döneminde yapılan çalışmalar neticesinde 2050'ye kadar su sorunlarının olmadığını söyledi.

Bursa'nın su sorununun nasıl çözüldüğü, paylaştığı grafikte tek tek açıklayan Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, altyapı çalışmalarının 17 ilçede hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

BURSA'NIN SU SORUNUNU ÇÖZDÜ

Aktaş ayrıca, 210 milyon metreküp yer altı suyu rezervi, Doğancılar ve Nilüfer Barajları'ndaki yüzde 80 doluluk, Uludağ'dan sağlanan yüzde 20'lik içme suyu ihtiyacı, 155 adet derin kuyu ve Çınarcık Barajı suyunun da Bursa'ya getirilmesiyle Bursa'daki su sorununun çözüldüğüne vurgu yaptı.

"İÇME SUYU HATTINI ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIK"

Alinur Aktaş, Twitter hesabından yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi: "Görev süremiz boyunca Edirne'den Kars'a ulaşacak mesafede çektiğimiz içme suyu hattını şehrimize kazandırdık."

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Şehrimizde 2050'ye kadar su sorunumuz

Haberler.com - Ekonomi

Alinur Aktaş Bursa Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

abdi balkan:

tabii canım aynısını altepede demişti 3 yıl sonra kuralık barajlar yÜZde kırkın altına indi feryAT FİGAN .ÖYUZDENMİ SUYUN TONAJINA HABİRE ZAM YAPTINIZZZ BIRAKIN BU İŞLERİ.

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
Mazlum Yeşilyaprak:

Teşekkürler Alinur Aktaş gerçekten Bursaya laik bir Belediye Reyisi Belediyecilik anlayışı örnek alınacam bir yönetim şekli Bursalılar arasında hiç ayrım gözetmeden hizmet vermekte Bakkallara verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkürler

Cevap Yaz20Yayından Kaldır
tamer topaloglu:

Bursa da su sorunu yoktu zaten. Ağrı da trafik sorunu yokken çözdüm demek ile aynı şey bu... Bir zamanlar kana kana içtiğimiz suyu damacana almak zorunda kaldığımızı da söyleyin lütfen.

Cevap Yaz1656Yayından Kaldır
Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title