Haberler

Bursa Belediye Başkanı Aktaş: Şehrimizde 2050'ye kadar su sorunumuz yok

Güncelleme:

Su kaynaklarının yeterli olmaması, büyükşehirler için en büyük problemlerin başında geliyor. Bursa'daki su durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Alinur Aktaş, kendi döneminde yapılan çalışmalar neticesinde 2050'ye kadar su sorunlarının olmadığını söyledi.

Bursa'nın su sorununun nasıl çözüldüğü, paylaştığı grafikte tek tek açıklayan Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, altyapı çalışmalarının 17 ilçede hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

BURSA'NIN SU SORUNUNU ÇÖZDÜ

Aktaş ayrıca, 210 milyon metreküp yer altı suyu rezervi, Doğancılar ve Nilüfer Barajları'ndaki yüzde 80 doluluk, Uludağ'dan sağlanan yüzde 20'lik içme suyu ihtiyacı, 155 adet derin kuyu ve Çınarcık Barajı suyunun da Bursa'ya getirilmesiyle Bursa'daki su sorununun çözüldüğüne vurgu yaptı.

"İÇME SUYU HATTINI ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIK"

Alinur Aktaş, Twitter hesabından yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi: "Görev süremiz boyunca Edirne'den Kars'a ulaşacak mesafede çektiğimiz içme suyu hattını şehrimize kazandırdık."

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Şehrimizde 2050'ye kadar su sorunumuz

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Alinur Aktaş Bursa Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

500

Yorumlar (10)

OKUR:

al sana hizmet

31
65
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Yalandan kim? Ölmüş ki!!! Seçimlere hazırlık ve bir temele dayanmadan yapılan asparagas bir söylem. Kimseyi tutamayıp inanan inanır ve susuzluk baş gösterince kova delinmiş muhabbeti başlar.

51
24
yanıtYanıtla
karabey:

Adam hizmet yapmış onu anlatıyor niye trip atıyorsunuz ki anlamıyorum. İstanbulda ki tek hizmet adaların atlardan temizlenmesi oldu yıllardır. Şükredin yani

yanıt0
yanıt2
tamer topaloglu:

Bursa da su sorunu yoktu zaten. Ağrı da trafik sorunu yokken çözdüm demek ile aynı şey bu... Bir zamanlar kana kana içtiğimiz suyu damacana almak zorunda kaldığımızı da söyleyin lütfen.

56
16
yanıtYanıtla
karabey:

Adam yapılanı yazmış keşke istanbulda da bişiler yapılsada yazılsa zam dışında

yanıt0
yanıt2
sertan:

Bursa da eskiden cesmesinden su icilir cay demlenirdi, simdi dus bile alinmiyor..halkin suyunu damacanaya koymus satiyor..ayda icme suyu dahil 350-400 lira para oder duruma geldik..

47
13
yanıtYanıtla
Bulent :

Bursa'nın sularını su şirketlerine sattınız.

9
2
yanıtYanıtla
karabey:

Valla uludağ suyu istanbula getirenden allah razı olsun denize yada kanalizasyona gideceğine istanbulluların midesine gidiyor su boşa akmıyor yani

yanıt0
yanıt1
Mazlum Yeşilyaprak:

Teşekkürler Alinur Aktaş gerçekten Bursaya laik bir Belediye Reyisi Belediyecilik anlayışı örnek alınacam bir yönetim şekli Bursalılar arasında hiç ayrım gözetmeden hizmet vermekte Bakkallara verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkürler

0
2
yanıtYanıtla
abdi balkan:

tabii canım aynısını altepede demişti 3 yıl sonra kuralık barajlar yÜZde kırkın altına indi feryAT FİGAN .ÖYUZDENMİ SUYUN TONAJINA HABİRE ZAM YAPTINIZZZ BIRAKIN BU İŞLERİ.

2
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title