Haberler

Burdur'da Belediyenin İşlettiği Akaryakıt İstasyonunda Fahiş Fiyattan Yakıt Satıldığı İddiası

Abone Ol

- Burdur'da Belediyenin işlettiği akaryakıt istasyonunda fahiş fiyattan yakıt satıldığı iddiası İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya: "Bucak Belediyesinin Petrol şirketinden 3.39 kuruşa aldığım aynı LPG, Burdur belediyesi akaryakıt şirketinde 3.

- Burdur'da Belediyenin işlettiği akaryakıt istasyonunda fahiş fiyattan yakıt satıldığı iddiası

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya: "Bucak Belediyesinin Petrol şirketinden 3.39 kuruşa aldığım aynı LPG, Burdur belediyesi akaryakıt şirketinde 3.99 TL"

Ucuz gazın sebebi, kayyım ise Burdur Belediyesine'de kayyım istemek en doğal hakkımız"

BURDUR - İyi Parti Burdur Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya, Bucak Belediyesinin Belpaş Petrol isimli şirketinden 14 Ekim 2018 günü 0291 Numaralı fiş ile 41.02 TL.lik LPG gazını 3.39 TL. den aldığını, aynı gün Burdur Belediyesinin işlettiği Köprübaşındaki akaryakıt istasyonundan 0281 numaralı fiş ile aldığı LPG'nin ise kendisine litresi 3.99 TL'den satıldığını söyledi. "Hesap makinesi benim ekonomi profesörümdür" diyen Kaya, Tam yüzde 17,70 kazıklanmışsın. Sonra düşündüm neden bu şekilde diye? Hizmette de önemli bir fark göremedim" dedi.

"Vatandaş kazıklanıyor

"Burdur Belediyesi şirketlerinden otogaz alırsanız tam tamına yüzde 17.70 kazıklanıyorsunuz" diyerek köprü başındaki İstasyon önünde basın açıklaması yapan Yavuz Mehmet Kaya, "Genelde yoksul insanların, araç yakıt sistemlerini değiştirip, tüplü hale getirerek, ulaşımdan daha ucuza yararlanabilmenin yollarını var etikleri ortamda. Sizin yönetiminizdeki Belediye'ye ait akaryakıt istasyonlarında yüzde 17.70 fahiş fiyatla gaz satılmasını bir Belediye Meclis Üyesi olarak sorgulayıp, sorumluluk duygusu ile hareket ettiğimde istemeden şu sonuca vardım. Aralarında 45 km. mesafe bulunan 2 Belediyenin akaryakıt istasyonlarındaki yüzde 17.70 lik farkı kabul etmiyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz ortamında emekliye sağlanan maaş artışı yüzde 5.5 dir. Ucuza gaz satılması kayyım eliyle oluyor ise Burdur Belediyesine de Kayyım atanmasını istemek en doğal hakkımızdır. Pahalı makam aracını, bütçe hazırlanır iken talep etseydiniz Belediye Meclisi ve yoksul Burdur Halkı hiç itiraz etmeden istediğiniz aracı alırdı. Halka daha pahalı yakıt satan bir anlayışı doğru bulmuyor, bunu Burdur Halkıyla paylaşıyorum" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Yavuz Mehmet İYİ Parti Akaryakıt Burdur Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title