Bakan Nebati'den politikalarını eleştiren CHP sıralarına yanıt: Ekonomiyi Meclis Üyeniz Burhan Şenatalar'dan öğrendim - Haberler
Haberi Paylaş

Bakan Nebati'den politikalarını eleştiren CHP sıralarına yanıt: Ekonomiyi Meclis Üyeniz Burhan Şenatalar'dan öğrendim

Haberler.com - Erdem Aksoy - Ekonomi
 - Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin, TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında CHP sıralarıyla girdiği tartışma kısa sürede gündem oldu. Bakan Nebati, ekonomi politikalarını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e verdiği yanıtta hocasının CHP Meclis Üyesi Burhan Şenatalar olduğunu söyledi. Nebati, CHP sıralarında kısa bir sessizliğe neden olan yanıtına "Ekonomiyi ondan öğrendim, onun öğrettikleriyle hareket ediyorum" ifadesiyle devam etti.

Meclis kurulunda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Eczacı olup ekonomiyle ilgili plan bütçe komisyonlarında yer almamasına rağmen ekonomiyle ilgili yaptığı tespitlerle ilgili kendisini tebrik ediyorum" dediği CHP milletvekili Özgür Özel ile tartıştı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın hükümetin ekonomi politikalarına itiraz ettiği için görevden alındığını ve yerine "hiçbir ekonomi eğitimi olmayan" Nureddin Nebati'nin getirildiğini öne sürdü.

Nebati çok eleştirilen ekonomi politikaları için konuşarak hocasının CHP Meclis Üyesi Burhan Şenatalar olduğunu şöyle açıkladı:

"Maliye Politikaları ve Kamu Maliyesi derslerini çok saygı duyduğum, önem verdiğim, her gördüğümde keyfimi yerine getiren çok değerli bir hocadan aldım. CHP Meclis Üyesi Burhan Şenatalar'dan aldım.Ondan öğrendim, onun öğrettikleriyle hareket ediyorum. Biliyorum ki bugün öne sürdüğümüz Türkiye modeli diye beğenmediğiniz modelin önemli ipuçlarını şöyle elini açarak 'Kamu maliyesini anlayan ülkeyi iyi yönetir' derdi. Ona layık olmaya çalışıyorum.

Bakan Nebati sosyal medya hesabından videoyu paylaşıp şunları söyledi:

"İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunuyum. Maliye Politikaları ve Kamu Maliyesi derslerini çok saygı duyduğum Burhan Şenatalar'dan aldım. Burhan Hoca, "Kamu Maliyesini iyi anlayan ülkeyi iyi yönetir" derdi."

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi

Hazine Ve Maliye Bakanı Burhan Şenatalar Nureddin Nebati Özgür Özel TBMM CHP Politika Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (24)

uğur altınay:

burhan şenatalar beyi açıklamaya davet ediyoruz derste siz bu bakan beye bunları mı öğrettiniz ...

ERKAN :

muhtemelen derste dinlediğini uygularsan bişeyler düzelirdi ama sen sadece gelen talimatı uyguladığın için senden pek bişey beklemiyoruz

DOLARLA MAAŞ ALMAYAN adam:

Hoca iztiva eder dahminimce.

Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title