Haberi Paylaş

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi geliyor! Erdoğan, müjdeyi eylülde bizzat verecek

Ekonomi Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 81 ilde başlayacak olan sosyal konut projesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eylül ayında projenin detaylarını paylaşacağını ifade eden Bakan Kurum, "Bu proje Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olacak." dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi'ndeki Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi'nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, yoğun sosyal konut talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konutlarını yaptıklarını söyleyerek yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal konut sorunu ile ilgili yeni bir müjde vereceğini duyurdu. Bakan Kurum, Eylül ayı itibariyle yeni bir konut atılımının başlayacağını da ifade ederek, "Sosyal Konut talebi, bugüne kadar belki Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konutlarını yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah Allah'ın izniyle bugün akşam detaylarını vereceğimiz, Eylül ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep'imizde tüm Türkiye'mizle paylaşacağı bir projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada çalışan esnafım hemen en yakın alanda barınma ihtiyacını giderecekler" dedi.

Bakan Kurum'dan yeni sosyal konut açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan yakında müjdeyi verecek

Ağustos ayında Türkiye genelinde yeni bir sanayi sitesi projesi ilan edeceklerini de açıklayan Bakan Murat Kurum, "Daha huzurlu bir şekilde üretimini yapacak. Şehrin içinde kalmış sanayi alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Yine Ağustos ayında tüm Türkiye'de ilan edeceğimiz sanayi sitesi projemiz olacak. İşte aslında örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazine arazisiydi. Atıl bir araziydi. Bu arazide belediye başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz örnek bir çalışma yaptı. Bize, bu hazine arazisinin uygun bedellerle verilmesi talep edildi. Biz de burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere uygun şartlarda tahsisini yaparız' dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık" ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum'dan yeni sosyal konut açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan yakında müjdeyi verecek

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyen Türkiye'nin bu hedefine en yakışır, en yakın şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Şahin, "Biz büyükşehir olarak, genel sekreterimiz, ilgili belediye başkanlarımız, bugün Şahinbey, Şehitkamil, Nizip belediye başkanlarımız burada herkes yerel kalkınmanın mimarı. 94'de İstanbul'da Cumhurbaşkanımızın attığı tohum, Gaziantep'te büyük yerel ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu birlikte başarmanın gücü kuvveti için her birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada bir emek var, burada bir emek var alın teri var biz işçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız biz mutluyuz birlikte başaracağız. Gaziantep modelini bir zafer modeline, bir Türkiye modeline, bir dünya modeline birlikte dönüştüreceğiz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Murat Kurum Gaziantep Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Haci Taştan:

1. Yurt dışından emekli adamın tokide evi var. 2. Suriyelileri göndersen zaten otomatik en 3 milyona yakın ev boşaltıyor. 3. Suriyelileri göndersen yerlerine azda olsa işçi alınacağı için işsizlikle azalacak ama masala devam

Mehmet Kahraman:

Çok cüz i faizlerle de bu sorun çözülebilir vatandaş nasılsa kira ödüyor. İnsanın kendi ülkesinde evsiz yaşaması kadar vahim başka bı şey var mı acaba. Ah şu zenginler bı doysa fakirlere sıra gelecek ama.. 3 metre kefenle gidilecek fazlasının sorgusu var.

Mehmet Kahraman:

Ülkemizde maalesef bu tür kampanyalar dönüp dolaşıp zengine hitap edecektir bu güne kadar hep öyle oldu. Kırmızı kar yağarsa bu ülkede ev sorunu çözülür daha kalıcı çözümler lazım. Mesela evi betonu yatırım aracı olmaktan çıkarmak gibi

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title