Haberler

Aytugeb 2017 Yılı Mali Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

AYTUGEB 2017 yılı mali genel kurulunu gerçekleştirdi Toplantıya fahiş fiyatla ürün satılması damgasını vurduBALIKESİR - Balıkesir'in turistik ilçesi Ayvalık'ta;

AYTUGEB 2017 yılı mali genel kurulunu gerçekleştirdi

Toplantıya fahiş fiyatla ürün satılması damgasını vurdu

BALIKESİR - Balıkesir'in turistik ilçesi Ayvalık'ta; turizmin geliştirilmesi amacıyla başarılı çalışmalar yapmasıyla tanınan Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği 2017 yılına ait mali genel kurul toplantısını, Ayvalık Ticaret Odası Salonu'nda gerçekleştirdi.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan'ın yanı sıra Ayvalık Belediye Başkanı ve AYTUGEB Başkanı Rahmi Gençer'in öncülüğünde gerçekleşen genel kurul toplantısında; AYTUGEB'i teşkil eden meslek odaları ile ilçedeki turizm işletmelerinin temsilcileri hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan genel kurul toplantısında yapılan seçimlerde; divan başkanlığına Alp Sezek, katip üyeliklere ise; Ferzan Kandemir ile Levent Billurcu getirildi.

AYTUGEB Genel Sekreteri Ümit Özgültekin'in faaliyet raporunu okuduğu genel kurul toplantısında, birliğin ulusal ve uluslar arası alanlarda yapmış olduğu tanıtım çalışmaları hakkında brifing verildi.

Genel Kurul toplantısında birliğin 2018 yılına ait tahmini bütçesi; 248 bin 065 lira olarak belirlenirken, birliğe en büyük ekonomik desteği, Ayvalık Belediyesi'nin 185 bin lira ile verdiği gözlendi.

Toplantıda konuşan Ayvalık Belediye ve AYTUGEB Başkanı Rahmi Gençer, birlik olarak ulusal ve uluslararası arenalarda tanıtımların yanı sıra özellikle ilçedeki turizm yatırımcılarının fiyat politikaları konusunda hassas ve makul olunması gerektiğinin altını çizdi.

Yaz aylarında Ayvalık'a sezonluk yatırım yaparak otel ve restoran kiralayan müteşebbislerin yatırdıkları parayı hemen kazanmak isteyerek fahiş fiyatlarla ilçe turizmine son derece kötü bir darbe vurduğuna işaret eden Başkan Gençer, "Bu yüzden de Ayvalık'ta faaliyet gösteren turizmciler olarak özellikle iç turizmdeki pastadan hak ettiğimiz payımızı alabilmek için doğru ve makul bir fiyat politikasını bir an önce hayata geçirmek zorundayız" dedi.

Genel kurul toplantısında konuşan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan da, Ayvalık'ta bazı turizm işletmecilerinin turizm sezonunu fırsat bilerek fahiş fiyatla yatak ve ürün satmasına ait en fazla şikayeti CİMER ve BİMER aracılığıyla aldıklarını kaydetti.

Kaymakam Görgülüaslan, Ayvalık turizmine zarar veren, fahiş fiyat uygulayan otel ve restoranlar başta olmak üzere turizm işletmecilerinin ilçedeki dürüst turizm yatırımları tarafından dışlanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Gökhan Görgülüaslan Rahmi Gençer Balıkesir Ayvalık Ekonomi Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title