Haberi Paylaş
Antalya haberleri | Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Gündoğmuşlulara Arı Kovanı ve Hamur Yoğurma Makinesi Desteği

Antalya haberleri | Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Gündoğmuşlulara Arı Kovanı ve Hamur Yoğurma Makinesi Desteği

Ekonomi Haberleri

Antalya haberlerine göre Antalya Büyükşehir Belediyesi, bal üretiminin yoğun olarak yapıldığı Gündoğmuş’ta arı üreticilerine arı kovanı desteği verdi. Belediye ayrıca, kadınlara hamur yoğurma makinesi desteğinde bulundu. Gündoğmuş Bal Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Türker Eren, “Maliyetlerimizde meydana gelen artışlardan sonra bu bize büyük bir destek oldu. Bu kovan desteği ile beraber üretimi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bal üretiminin yoğun olarak yapıldığı Gündoğmuş'ta arı üreticilerine arı kovanı desteği verdi. Belediye ayrıca, kadınlara hamur yoğurma makinesi desteğinde bulundu. Gündoğmuş Bal Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Türker Eren, "Maliyetlerimizde meydana gelen artışlardan sonra bu bize büyük bir destek oldu. Bu kovan desteği ile beraber üretimi artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Gündoğmuş'ta arıcılara kovan, kadınlara da hamur yoğurma makinesi desteğinde bulundu. Arıcılara 200 arı kovanı teslim edildi. Bedan Mahallesi'nde de kadınlara hamur yoğurma makinesi verildi. Kadınlar, kurulumu yapılan makine hakkında bilgilendirildi.

EREN: KOVAN DESTEĞİ İLE ÜRETİMİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Gündoğmuş Bal Üreticileri Birlik Başkanı Eren, "Büyükşehir Belediyemiz, üye arkadaşlarımıza kovan hibesinde bulundu. Maliyetlerimizde meydana gelen artışlardan sonra bu bize büyük bir destek oldu. Bu kovan desteği ile beraber üretimi artırmayı hedefliyoruz. Yaylalarımızdaki bitki çeşitliliği çok fazla. Anzer Balı kalitesinde bal üretmeyi hedefliyoruz. Bu zorlu ekonomik şartlarda bize destek sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı'mız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum" dedi.

HATİCE UYSAL: LEĞENDE ELLE YOĞRULAN HAMUR, MAHALLELİ KADINLARI OLDUKÇA YORUYOR

Tek seferde 50 kilo hamur yoğuran makinenin işlerini kolaylaştıracağını söyleyen Hatice Uysal, "Leğende elle yoğrulan hamur, mahalleli kadınları oldukça yoruyor. Özellikle yaşlı kadınların bu işleri yaparken çok yorulduğunu biliyoruz. Yufka, erişte, yöresel ekmek, pişi gibi ürünleri artık bu makine sayesinde kolayca yapabileceğiz" diye konuştu.

SEDA ÖZEL: HAMUR YOĞURMA MAKİNESİ DESTEĞİMİZ DE SÜRECEK

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Seda Özel ise "Arıcılarımızın sorun ve taleplerini de dinledik. İlçelerimizde sene sonuna kadar bin arı kovanı hibemiz gerçekleşmiş olacak. Özellikle geçen seneki orman yangınından zarar gören bal üreticilerimize öncelik verdik. Aynı zamanda talep gelen mahallelerimize yine imece kültürünün geliştirilmesi amacıyla hamur yoğurma makinesi desteğimiz de sürecek" dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Mehmet Türker Yerel Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title