Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 166 öğrencinin aralık ayı servis ücretini yatırdı - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 166 öğrencinin aralık ayı servis ücretini yatırdı

AA - Ömer Olcay - Ekonomi
 - Güncelleme:
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 166 öğrencinin aralık ayı servis ücretini yatırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dar gelirli aileleri sevindirmeye devam ediyor. Başkentte ilkokula giden 2 bin 166 çocuğun servis ücretleri karşılandı. Toplamda 615 bin 952 liralık destek ailelerin hesaplarına aktarıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilkokula giden 2 bin 166 öğrencinin aralık ayı servis ücretinin ailelerinin banka hesap numaralarına yatırıldığını bildirdi.

TOPLAMDA 615 BİN LİRA ÖDENDİ

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ilkokul öğrencilerin servis ücretine katkıda bulunulduğu, kentte eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla da internetten ulaşıma kadar "öğrenci dostu" uygulamalara öncelik verildiği belirtildi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nca iki yıl önce pilot bölge olarak Keçiören, Mamak ve Yenimahalle ilçelerinde öğrenim gören sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının okul servis ücretinin karşılandığı anımsatılan açıklamada, bu yıl da 1954 ailenin ilkokula giden 2 bin 166 çocuğu için aralık ayına ait toplam 615 bin 952 lira tutarındaki servis ücretinin ailelerinin banka hesap numaralarına yatırıldığı ifade edildi.

"BU ÜLKENİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ"

Uygulamaya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da "21. yüzyılda bilgiye erişemeyen hiçbir evladımız kalmasın istiyoruz. Ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan 2166 çocuğumuzun aralık ayı servis ücretini karşıladık. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz, daima elinizden tutacağım." ifadelerini kullandı.

AA / Ömer Olcay - Ekonomi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Banka Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Serpil Ersayar:

Allah bin defa razı olsun servis ücretinden bende yararlanmak istiyorum Mansur Yavaş

Erdoğan Uslu:

Taşımalı var her yerde . Onları kim alkışlayacak. Okullarda yemek veriliyor.verenler ne olacak. Reisin yaptığının 100 de 10 yapsınlar helal olsun diyecem. Ankara lilar daha iyi bilir geçmişi ve yapılanı. İnsan oğlu nankör dur . Halk adap öğrendi. Geçmişe dönmek isteyenler çok. Dönün de görün. Pişman olan da cennet yüzü görmesin.

Suskun Demir:

reis resi diye diye ölüp gidicen uslu adabı akp sayesinde öğrendik vay arkadaş ya bu kadar cahil olmayın

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title