Akbank Sendikasyonuna Gösterilen Büyük İlgi Güvenin Bir Göstergesidir" - Haberler
Haberi Paylaş

Akbank Sendikasyonuna Gösterilen Büyük İlgi Güvenin Bir Göstergesidir"

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi
Akbank Sendikasyonuna Gösterilen Büyük İlgi Güvenin Bir Göstergesidir'

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, Akbank'ın bugün gerçekleştirdiği sendikasyon kredisini, "Yabancı bankalarca Akbank sendikasyonuna gösterilen bu büyük ilgi ve yüksek katılım Türkiye'ye ve mali sistemimize olan güvenin bir göstergesidir" diye nitelendirdi.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, Akbank'ın bugün gerçekleştirdiği sendikasyon kredisini, "Yabancı bankalarca Akbank sendikasyonuna gösterilen bu büyük ilgi ve yüksek katılım Türkiye'ye ve mali sistemimize olan güvenin bir göstergesidir" diye nitelendirdi.

Suzan Sabancı Dinçer, Akbank'ın sendikasyon kredisiyle ilgili açıklamasında şöyle dedi:

"Türkiye ekonomisine destek olmak için var gücüyle çalışmaya devam eden bankamız, bugün uluslararası piyasalardan 980 milyon ABD Doları karşılığı 285 milyon ABD Doları ve 591 milyon Avro olmak üzere sendikasyon kredisi sağlayarak büyük bir başarıya imza attı.

"11 ülkeden 23 bankanın katıldığı sendikasyonumuza topladığımız talep, hedeflediğimiz tutarı geçti.

"Yabancı bankalarca Akbank sendikasyonuna gösterilen bu büyük ilgi ve yüksek katılım Türkiye'ye ve mali sistemimize olan güvenin bir göstergesidir.

"Geçtiğimiz günlerde açıklanmış olan Yeni Ekonomi Paketi, uluslararası finans merkezlerinin Türkiye'ye duydukları güvenin tazelenmesi ve güçlenmesini sağlamıştır.

"YEP'in açıklanmasının hemen ardından gelen sendikasyonumuza yabancı bankaların göstermiş olduğu ilgi; ülkemizle birlikte bankamızın ciddi yönetimi ve mali yapısına duyulan güveni göstermektedir.

"Bugün gerçekleştirilen sendikasyonumuz için bankamızın üst yönetimi büyük gayret gösterdi.

"Emeği geçen tüm arkadaşlarıma, bazılarıyla 40 yılı aşkın geçmişimiz olan geniş ve güçlü muhabir banka ağımıza teşekkür ederim.

"Ülkemizin bankacılık sektörü kuvvetli ve dirençlidir.

"Ülke olarak önümüze çıkacak her türlü zorluğu aşabilecek güçteyiz.

"Dünya finans sektörünün yakından takip ettiği sendikasyonumuzun bankacılık sektörümüz için de öncü bir rol oynayacağına ve diğer bankalarımızın da önünü açacağına inanarak memleketimize ve sektörümüze hayırlı olmasını dilerim." (Fotoğraflı) - İstanbul

Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Suzan Sabancı Dinçer Türkiye Akbank Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title