Haber : AK Parti, Ekim ayında 560 bin sözleşmeli kamu çalışanının kadroya alınmasını değerlendirecek - Haberler

Haberi Paylaş

AK Parti, Ekim ayında 560 bin sözleşmeli kamu çalışanının kadroya alınmasını değerlendirecek

 - Güncelleme:

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 560 bin sözleşmeli kamu personelinin kadroya alınması konusunun ele alınacağını duyurdu. Akbaşoğlu, belediyeler ve bakanlıklar dahil bütün sözleşmeli personelin kadro haklarına dair düzenlemenin Ekim ayında Meclis gündemine geleceğini söyledi.

Kamu kurumlarındaki on binlerce sözleşmeli personeli heyecanlandıran yeni bir gelişme yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, sözleşmeli personellerin merakla beklediği 'kadro' konusunda açıklama yaparak kritik tarihi verdi.

EKİM AYINDA ELE ALINACAK

Akbaşoğlu, 560 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması konusunda, "Ekim ayında Meclis açıldığında kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınması konusunu ele alacağız" ifadesini kullandı.

BAKAN BİLGİN SİNYALİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz gün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Türkiye'nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye'nin her bir sorunu önümüzde çözülmesi gereken bir dosya olarak duruyor. Bundan sonraki ilk açacağımız dosya üzerinde daha önce çalıştık ama detaylandıracağımız dosya Sözleşmeli Personel meselesidir. Kamuda sözleşmeli personel istihdam ediliyor. Bu konularda kamu ihtiyaç duydukça sözleşmeli personel alınıyor. Biz isteğe bağlı olarak kadro hakkı vereceğiz. Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz" demişti.

Muhammet Emin Akbaşoğlu AK Parti Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

SAMET TEMAS:

Sonunda be.. Günün en güzel haberi bu. Bıktık kadrolu-sözleşmeli ayrımından, fazla mesaiyi biz yapıyoruz, her taşın altına biz giriyoruz, yetmiyor en az maaşı da biz alıyoruz. Şu olay bi gerçekleşsin oyum REİS'edir bilinsin..!

ÖZGÜR KARDEŞ:

HAKLARIMIZ VERİLMİYOR ŞÖYLE BÖYLE YAPILMIYOR DİYENLER UTANIP YÜZÜNÜ YERE EĞECEKMİ ŞİMDİ???. REİS ÇALIŞIYOR. HERKESE HAKKINI DAĞITIYOR. BUNUN ÜZERİNDEN REİSİ ELEŞTİRENLER BAKALIM ŞİMDİ NE BAHANE BULACAK. SÖZLEŞMELİYİ KADROYA ALIRSA REİS ALIR!

Ic Minnak:

Oy gelsin calismalari :))

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title