Fransa'da kıtlık baş gösterdi! Ülkede yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk öfkeli - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Fransa'da kıtlık baş gösterdi! Ülkede yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk öfkeli

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Ekonomi

Avrupa'da birçok ülkede baş gösteren ekonomik kriz artarak devam ediyor. Kıtlık sorunuyla karşı karşıya kalan son ülke Fransa olurken, vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere erişimde büyük sorun yaşadı, market rafları boşaldı. Medya kuruluşları manşetlerinden "kıtlık" uyarıları yaparken, Fransızların yaşanan gıda krizinden dolayı öfkeli oldukları haberlere yansıdı.

Krizin vurduğu ülkelerden biri de Fransa oldu. Kıtlık sorunuyla karşı karşı kalan ülkede, marketlerin rafları boşaldı ve vatandaşların alım gücü düştü. Bu durum ülke gündeminin de en çok konuştuğu konulardan biri oldu ve medya kuruluşları manşetlerine kıtlıkla ilgili haberler i taşıdı. Öte yandan gıda krizine karşı Fransızların öfkesinin arttığı da manşetlere konu oldu.

Fransa'da kıtlık baş gösterdi! Ülkede yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk öfkeli

Koronavirüs salgının ardından bir türlü toplanamayan Avrupa'da enerji ve akaryakıt krizinden sonra gıda krizi de baş gösterdi. Gıda krizinin en çok yaşandığı ülkelerden biri olan Fransa'da medya kuruluşları manşetlerde 'Kıtlık' uyarısı yaptı.

Fransa'da kıtlık baş gösterdi! Ülkede yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk öfkeli

Ülkede faaliyet gösteren marketlerin rafları boşalırken, vatandaşların alım gücü de oldukça düştü. Fransa'da geçen yıl gayri safi yurtiçi hasıla yüzde 8,3 oranında düşüş gösterirken, Le Figaro gazetesi konuyla ilgili manşet yaptığı haberinde bu duruma değindi ve 1980 yılından sonra düşüş gösteren milli geliri kamuoyunun dikkatine sundu.

Fransa'da kıtlık baş gösterdi! Ülkede yaşanan gıda krizi market raflarını boşalttı, halk öfkeli

Öte yandan ülkede yayın yapan Liberation gazetesi de 'Kıtlık' uyarısında bulundu ve haberi manşete taşıdı. Gıda sektöründe stokların tükenmeye başladığı bildirilirken, vatandaşların yaşadığı maddi sıkıntılara da yer verildi.

Öte yandan Fransa'da gıda sorunu yaşayan vatandaşların öfkesinin arttığı da habere konu oldu.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (20)
Lost Man:Külliyen yalan. Öyle bir şey yok pandemide verdikleri yardımlardan dolayı evet enflasyon biraz yükseldi ama kıtlık var ne demek arkadaş manyak misiniz nesiniz. Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
ŞABAN ALİ OCAKCI :yandaş medya fransadada iş başında -:) Cevap Yaz 5 18 Yayından Kaldır
Ersan Gezeroglu:Yalanın batsın Cevap Yaz 10 20 Yayından Kaldır
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title