Bakan Zeybekci'nin "Zarrab'ın Canı Cehenneme" Sözlerine Yalanlama Geldi: Açıklamaları Çarpıtıldı

Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin, Zarrab davasına ilişkin "Canı cehenneme" sözleri, Ekonomi Bakanlığı tarafından yalanlandı: Bakan'ın kullanmadığı bazı ifadeler eklenerek haberleştirilmiştir.

Bakan Zeybekci'nin

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, Reza Zarrab davasına ilişkin "Ne olursa olsun canı cehenneme" sözleri, Ekonomi Bakanlığı tarafından yalanlandı. Yapılan açıklamada "Milliyet gazetesinde çarpıtılarak ve Sayın Bakan'ın kullanmadığı bazı ifadeler eklenerek haberleştirilmiştir" denildi.

BAKANLIK "ÇARPITMA" DEDİ

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Zeybekci'nin bir basın mensubu ile sohbeti sırasındaki bazı açıklamalarının, bugün bir gazetede çarpıtılarak ve Bakan'ın kullanmadığı bazı ifadeler eklenerek haberleştirildiği kaydedildi.

"ZARRAB İÇİN KULLANMADI"

Zeybekci'nin, haberi kaleme alan basın mensubuna "Söz konusu kişinin (Reza Zarrab) sözde itiraflarının ve açıklamalarının hiçbir önem taşımadığını, bunlara bir değer atfedilmemesi gerektiğini, olaya konu işlemlerin Halkbank tarafından legal şekilde yapılması nedeniyle bu tür ifade ve açıklamaların Türkiye'ye hiçbir zarar vermeyeceğini" aktardığı belirtilen açıklamada, "Ekonomi Bakanı Zeybekci, hiç kimsenin şahsı için kullanmayacağı haberin başlığındaki ifadeleri, adı geçen şahıs için de kullanmamıştır." görüşüne yer verildi.