DYP Malatya Merkez İlçe Kongresi

DYP Malatya Merkez İlçe Kongresi

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Siyasete Dönmesini İstediklerini Söyledi.

DYP Malatya Merkez İlçe Kongresi

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in siyasete dönmesini istediklerini söyledi.

DYP Malatya Merkez İlçe Kongresi parti binasında yapıldı. Kongreye DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz de katıldı. Özaçıkgöz, DYP'nin Süleyman Demirel'in Zincirbozan yollarında kurdurduğu ve 1993 yılında bıraktığı orijinal DYP olduğunu belirterek, "DYP olarak tek başına iktidara hazırız" dedi. Demirel'in tekrar siyasete dönmesiyle ilgili olarak da Özaçıkgöz, "Keşke gelse de, keşke devam etse de, bıraktığı yerden devam etse. Dönmediği takdirde biz büyük bir iddia ile onun bıraktığı bayrağı dalgalandırmaya, bu partiyi tek başına iktidara getirmeye hazırız" diye konuştu.

DYP Malatya Merkez İlçe Kongresi'nde tek listeyle gidilen seçimde başkanlığa Yaşar Zelyurt getirilirken, yönetim kuruluna ise Hamdi Karkuş, Nurettin Aslan, Yusuf Çetin, Cahit Karaman, Ahmet Çilsülük, Behçet Karakuş, Sümeyra Şahin, Serkan Esen, Vahap Ayhan, Ahmet Bal, Mustafa Filiz, Ahmet Uğur, Kemal Parlak, Hakkı Menevşeoğlu, Abdurrahman Bozduman, Aziz Dönmez, Hüseyin Erdoğan ve Hacer Demirci seçildi.

(BK-SMR-NÇ-Y)

Kaynak: İHA