Doğa Derneği Haberleri

Doğa Derneği haber, Doğa Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğa Derneği - 10.10.2016
Akkuyu Ngs'nin İçinde Bulunduğu Çevre Düzeni Planı Kabul Edildi
Toplantı devam ederken, planda, Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi'ndeki Akkuyu bölgesinin yeşil alan olarak kalmasını isteyen Mersin Çevre ve Doğa Derneği üyeleri salona girmek istedi.
Doğa Derneği - 29.09.2016
Göçmen Boz Ayılar Şavşat'ta Beslenip Sarıkamış'ta Uyuyor
Kuzey Doğa Derneği ile Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri, 2012 yılında, "Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi" kapsamında yaptıkları çalışmada, Sarıkamış ilçesinde yaşayan boz ayı popülasyonunun insan baskısı ve beslenmek amacıyla göç ettiği tespit edildi.
Doğa Derneği - 28.09.2016
Kuş Cenneti Kuyucuk Gölü, Ekoturizmin Gözdesi
Kuzey Doğa Derneği Başkanı, ABD'deki Utah ve İstanbul'daki Koç üniversitelerinin öğretim üyesi Doç.
Doğa Derneği - 20.09.2016
Mersin'de Nükleer Karşıtı Eylem
Mersin Çevre ve Doğa Derneği üyesi Ali Sarızayim, grup adına yaptığı açıklamada, santralin, bölgeye ve sudaki canlılara zarar vereceğini öne sürdü.
Doğa Derneği - 14.09.2016
Kırklareli'nin "Saklı Cenneti" Keşfedilmeyi Bekliyor
Ormanlara özellikle Avrupa ülkelerinden gelen yabancı turistlerin ilgi gösterdiğini aktaran Tayan, "Ormanlarımız dünyanın ve Türkiye'nin en güzel milli parkları arasında. Orman içinde Mert, Saka, Hamam ve Pedina gölleri yer alıyor. Burası dört mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Kar yağdığında bir tarafta güneş ışınlarıyla çiçekler açıyor. Anlatılmakla tanıtılamaz. Burasını gelip gezen gören bilir." Ak kuyruklu kartal heyecanı Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırklareli Şube Müdür Vekili Zafer Kamay da longozda kuş sayımı yapan Doğa Derneği üyelerinin, nesli tükenmekte olan bir çift ak kuyruklu kartal gözlemlediklerini bildirdi.
Doğa Derneği - 13.07.2016
Köroğlu'nun Ayak İzlerinde"
Açıklamada, Bolu Belediyesi ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından her hafta sonu gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri kapsamında bu hafta sonu "Köroğlu'nun Ayak İzlerinde" konseptinde Köroğlu Dağları'nda bir yürüyüş düzenleneceği duyuruldu.
Doğa Derneği - 28.06.2016
Tuz Gölü'nde "Flamingo Kreşi"
Geçen yıl 21 bin flamingo dünyaya geldi Doğa Derneği Gediz Deltası Proje Sorumlusu Burçin Feran da Türkiye'deki 305 Önemli Doğa Alanı'ndan biri olan Tuz Gölü'nün, Gediz Deltası ile Türkiye'de flamingoların ürediği iki önemli alandan biri olduğunu bildirdi.
Doğa Derneği - 25.06.2016
17. Türkiye Kuş Konferansı
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Konferanstan detaylar Doğa Derneği Başkanı Dicle Kılıç'ın açıklamaları 17. Türkiye Kuş Konferansı Beypazarı'nda düzenlenen konferansta, 7 panelde 36 konuşmacı tarafından bildiriler sunuldu Doğa Derneği tarafından organize edilen 17. Türkiye Kuş Konferansı, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yapılıyor.
Doğa Derneği - 25.06.2016
17. Türkiye Kuş Konferansı
Doğa Derneği tarafından organize edilen 17. Türkiye Kuş Konferansı, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yapılıyor.
Doğa Derneği - 20.06.2016
Gaziantep'te Gerçekleştirilen AB Erasmus + "I'm Actıve +" Projesi
Mozaik Kültür Eğitim Gençlik ve Doğa Derneği tarafından gerçekleştirilen AB Erasmus, I’m Actıve + projesinin sonuna gelindi.
Doğa Derneği - 05.06.2016
Dünya Çevre Günü
Utah Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Kuzey Doğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Hakkı Şekercioğlu, Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
Doğa Derneği - 25.05.2016
Çevrecilerden Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerine Çağrı
Mersin Çevre ve Doğa Derneği üyesi çevreciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde (Taş bina) basın açıklaması yaptı.
Doğa Derneği - 19.05.2016
Çizgili İshak Kuşu Göç Ardından Birecik'e Ulaştı
Çizgili İshak Kuşu'nun Avrupa ölçeğinde nadir üreme alanlarından olan Fırat kavaklığı, 1. derece doğal sit statüsüne bağlı korunan bir alan. Doğa Kültür ve Yaşam Derneği Başkanı Turan Çetin, yaptığı açıklamada, "Ülkemizde hatta Avrupa'da çok nadir görünen Çizgili İshak Kuşu, yıllardır üreme dönemini geçirmek için Birecik ilçesi Söğütlük parkına gelmektedir. Yöre halkı kuşu iyi tanımakta ve Hak Kuşu olarak adlandırmaktadırlar. Bölgede doğa koruma çalışmaları yapan Doğa Derneği ve Doğa Kültür ve Yaşam Derneği, kuşun varlığını gözlemlemekte ve farkındalık çalışmaları yapmaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Doğa Derneği Haberleri | Doğa Derneği Haber - Haberler - Sayfa 9 - Doğa Derneği haberleri, son dakika doğa derneği haber ve gelişmeleri burada. Adım Adım, 38. İstanbul Maratonu'nda bağış ile rekora ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 05:35:06. #1.16#

title