Dika Şırnak'ta Projeleri Tanıttı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Dika Şırnak'ta Projeleri Tanıttı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Dika Şırnak'ta Projeleri Tanıttı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, ajans heyeti ile birlikte Şırnak’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, ajans heyeti ile birlikte Şırnak'ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Ziyaret kapsamında Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan ve Şırnak'taki bazı ajans paydaşları ile bir araya gelen Altındağ, DİKA'nın Şırnak'ta 2017 yılı güdümlü projelerinin son durumunu paydaşlarla paylaşıldı. 2017 ve 2018 yıllarında sağlanması planlanan mali destek programlarının hazırlık çalışmalarının Şırnak ilinin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmesi için Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ile geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Mehmet Emin Erkan ile yapılan görüşmede ise ajans ve üniversite iş birliğinin önemi vurgulandı. Şırnak ili için üniversite ile yapılması gereken çalışmalar gündeme geldi. Şırnak ve ilçelerinin mevcut durumu ve ekonomik kalkınmanın sağlanması için ilin ihtiyaçları doğrultusunda projelerin hayata geçirilmesi gerektiği dile getirildi. Şırnak'ta gerçekleştirilecek güdümlü projelerin sürdürülebilirliği açısından üniversitenin bu projelerde yer alması konusunda mutabık kalındı. - MARDİN

Dika Şırnak'ta Projeleri Tanıttı

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title