İYİ Partili Milletvekili, Tribünde Küfür Eden Taraftarlar Yüzünden Ceza Aldı

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Denizlispor-Hatayspor maçında yer aldığı tribündeki taraftarların bir bölümünün küfürlü tezahüratından dolayı ceza aldı.

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Spor Toto 1. Lig'in 3. haftasında oynanan Denizlispor-Hatayspor maçında yer aldığı tribündeki taraftarların bir bölümünün çirkin ve kötü tezahüratta bulunmasından dolayı ceza aldı. Yasin Öztürk, karşılaşmayı protokol tribünü yerine B Üst Kapalı tribünde Denizlispor taraftarlarının arasında izledi. Ancak Öztürk de birkaç kişinin çirkin ve kötü tezahürat yapması gerekçesiyle bütün tribünle birlikte Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından maça girememe cezası aldı.

"UYGULAMAYI YETKİLİ MERCİLERE SORDUK, CEVAP BEKLİYORUZ"

B Üst tribün ile birlikte A Alt tribündeki taraftarların da elektronik biletleri bloke edildi. Milletvekili Öztürk, yarın oynanacak Eskişehirspor maçı için bilet almak istedi ancak bu engel ile karşılaştı. Öztürk, sporsever biri olarak Denizlispor'u taraftarların içinde desteklemek için protokol yerine tribünlerde maç izlemeyi tercih ettiğini belirterek, "Passolig uygulaması suçluları bireysel olarak tespit etmek için var. Ancak tribündeki herkese ceza veriliyor. Bu uygulamanın detaylarını yetkili mercilere sorduk, cevap bekliyoruz" dedi.

YORUMLAR (5)

  • LÜTFEN, ÇOCUKLARINIZA ŞEFKATLİ DAVRANIN:
    Küfür ve hakaret, cahil insanların tepkilerini dışa vurma biçimidir. İlk çocukluk yıllarında şiddete maruz kalmış, daha sonraki dönemde kültürel gelişimini tamamlayamamış bireylerde sıkça gözlenen bir davranış şeklidir. . İnsani, masum taleplerini oturma eylemleriyle dışa vuranlara bile hakaret edilen ülkemizde, bu türden davranışların adli yaptırımlarla engellenmesi çok zor. . Saygı görmeyen bireyler, saygılı davranış gösteremez, ancak korkutulur. .
    ADEMM: aynı askeriyeye benziyor suçlu olanlar cezalandırılmaz nerde suçsuz varsa onlar cezalandırılır yada yiyemediklerine bir şey yapmazlar olan garibana olur
  • HOROZ KENTLİ:
    soru önergesi verdi karşılığını hemen buldu yasin başkan. böyle bir ülke işte burası. konuşmayacaksın ki başın belaya girmesin
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.