DAVUT AYDIN HABERLERİ

Davut Aydın haber, Davut Aydın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Davut Aydın - 13.4.2013
Eskişehir'de Kent Ekonomi Forumu
Daha sonra basına kapalı olarak devam eden programa, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, AK Partili Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, Eskişehir Milletvekilleri Ülker Can, Salih Koca, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ve çok sayıda partili katıldı.
Davut Aydın - 13.4.2013
Eskişehir'de "Kent Ekonomileri Forumu" Toplantısı
Toplantıya, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 6.1.2013
Anadoluda Çin Rüzgarı Esti
Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen etkinlikte; oyunlar, geleneksel Çin tıbbı standı, Çin yazısı "kaligrafi" standı, "Peking Opera Maskesi" boyama standı, sergi ve Çin yemeklerinden örnekler yer aldı. Etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ve Rektör Yardımcısı Prof.
Davut Aydın - 3.1.2013
"Sporda En İyiler" Oylaması Sona Erdi
Oylamayı başlatan Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Arif Dede, oylama sürecine destek veren Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile kapanış oylamasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'a teşekkür eden yetkililer, yarışmaya 5 binden fazla oy kullanıldığını ifade etti.
Davut Aydın - 3.1.2013
Alper Potuk En İyi Futbolcu Seçildi
Oylamalara Belediye Başkanları Dt. Ahmet Ataç ve Burhan Sakallı'nın da oy kullandığını, çok adil bir sonuç olduğunu ifade eden Final Dergisi Dershanesi Temsilcisi Kamil Emeksiz, "Sosyal duyarlılık içinde 2 kurumu da tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Oylama sonuçlarının dışında bize destek verenlere de özel ödül vereceğiz. Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen'i bu ödüle layık gördük.
Davut Aydın - 28.12.2012
Akdağmadeni'nde Arıcılık Kursuna Yoğun İlgi
Kurs öğreticisi Ziraat Teknikeri Davut Aydın da, kursta kursiyerlere dünyadaki ve Türkiye'de bal arısı ve ırkları, arılarda çalışma düzeni, arı ürünleri, arılarda ilkbahar ve yaz bakımı, arılarda sonbahar bakımı ve arıların kışlatılması, arı hastalık ve zararlılarından korunma, organik arıcılık konularında bilgi verdiklerini söyledi.
Davut Aydın - 27.12.2012
Göktürk-2 Uydusuna Anadolu Üniversitesi'nden Destek
Uzaya hakim olmanın bir devlet için oldukça önemli olduğunu kaydeden Çabuk şöyle devam etti: "Eğer uzaya hakim değilseniz uçaklarınızı doğru konumlara yönlendiremezsiniz, iletişiminizi sağlayamazsınız, savunma sistemlerinizi yönetemezsiniz, afetlere karşı gerekli tedbirleri alamazsınız, ormanlarınızı, meralarınızı, tarım alanlarınızı koruyamazsınız. Kentlerinizi, yerleşim alanlarınızı sağlıklı şekilde planlayamazsınız. Türkiye biraz daha bağımsız olacak. Rektörümüz Prof. Dr. Davut Aydın'ın havacılık ve uzay alanında ülkemizin önde gelen bir Ar-Ge merkezi yapmak için gösterdiği çabalara teşekkür ediyorum.
Davut Aydın - 19.12.2012
Göktürk-2 Uydusu Uzayda
Başbakan Erdoğan'ın da konuşmasında ifade ettiği gibi artık, Türkiye'nin afet yönetimi, tarım arazilerinin ve ormanların korunmasında, kentleşmenin izlenmesinde, terörle mücadelede çok daha güçlü olacağını ifade eden Prof. Dr. Çabuk, şöyle konuştu: "Ulu Önder Atatürk'ün 1936 yılında Eskişehir'de yaptığı bir konuşmasında şöyle demiştir; 'İnsanlar bir gün gökyüzünde yürüyecek, belki de aydan bize haber göndereceklerdir. Bize düşen görev ise batıdan bu konuda fazla geride kalmamayı temindir'. İşte Atatürk'ün bize gösterdiği yolda Türkiye oldukça önemli bir adım atmıştır. Uzaya hakim olmayan bir ülke tam bağımsız değildir. Eğer uzaya hakim değilseniz uçaklarınızı doğru konumlara yönlendiremezsiniz, iletişiminiz sağlayamazsınız, savunma sistemlerinizi yönetemezsiniz, afetlere karşı gerekli tedbirleri alamazsınız, ormanlarınızı, meralarınızı, tarım alanlarınızı koruyamazsınız, kentlerinizi, yerleşim alanlarınızı sağlıklı şekilde planlayamazsınız. Türkiye biraz daha bağımsız olacak. AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ın havacılık ve uzay alanında ülkemizin önde gelen bir Ar-Ge merkezi yapmak için gösterdiği çabalara teşekkür ediyorum.
Davut Aydın - 15.12.2012
Rektör Hakkında Suç Duyurusu
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi 2'nci sınıf öğrencisi Aydınlı 26 yaşındaki Mustafa Doyran, kayıt sırasında dağıtılması gereken ders kitaplarının sınavlara 18 gün kala verilmesi nedeniyle mağdur olduğunu ileri sürüp, Rektör Prof. Dr. Davut Aydın hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Davut Aydın - 11.12.2012
Yükseköğretim Yasası Taslağı Çalışması
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi'nde, Yükseköğretim Yasası Taslağı çalışmasını protesto amacıyla yürüyüş yapan öğrenciler, Rektör Prof.Dr.Davut Aydın'a, üzerinde not bulunan oyuncak otomobil vermek isteyince özel güvenlik görevlileri...
Davut Aydın - 8.12.2012
"Ünlü Matematikçi Kolmogorov'un Başarısı" Konferansı Aü'nde Yapıldı
Prof. Dr. Asaf Hacıyev, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Seminer Salonu'nda düzenlenen konferansla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Refail Kasımbeyli aracılığıyla AÜ'ne geldim ve burada olmaktan dolayı mutluyum. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile görüşmemizde gelecekte Anadolu Üniversitesi ile Bakü Devlet Üniversitesi'nin bir araştırma projesi içinde yer almasını planlıyoruz ve bunu uygulayacağız.
Davut Aydın - 30.11.2012
Aü'nde İstihdam Günleri Başladı
Etkinliğin açılış konuşmasını Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hasan Yoldaş yaptı. Yoldaş, "İnsan ihtiyaç sahibi bir varlık. İhtiraslarına kurban olmadan izzetiyle yaşamalı, işinde çalışmalı, paylaşmalı. İnsanın yakasını bırakmayan terslikler, zamanın akışı içerisinde dünyada meydana gelen değişimler, kendi başına bir dünya teşkil eden veya kendi dünyasını kurmak isteyen insan için bin bir çileyi beraberinde getirmiştir. Bu çileden kurtulmak için insanımız varlığını devam ettirebilmek, ayak uydurmak, gelişim ve değişim yükünü hafifletebilmek için sağlam bir kul ya da sağdık bir dost aramıştır. İnsanımızın kendisine ya da başkasına faydalı olduğunu hissedebilmesi adına çorbayı kaynatmak için bir işe sahip olmak gibi derdi vardır. İşsizlik insanı yalnızlaştıran ve güçsüz bırakan bir belaydı. İşsizlik sadece ekonomik bir sorun olarak görülmemeli. Bütün bunlar için iş diye derdimiz insan diye de kaygımız var. Misyonumuz iş, meslek ve işçi kazandırmak; çalışmak ve çalıştırmak. Onun için bu etkinliği yapıyoruz. Bu etkinlikte bizlere destek ve katkılarını esirgemeyen Valimiz Dr. Kadir Koçmedir, Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir'e, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'a, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 30.11.2012
Rektör Aydın: Sporun İçine Bilimi Koyuyoruz
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, yeni YÖK Yasası ile birlikte Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun fakülteye dönüşeceğini söyledi.
Davut Aydın - 29.11.2012
Sağlık-Sen Şube Başkanı Tekin'den Aü Rektörü Prof. Dr. Aydın'a Ziyaret
Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Abdülbaki Tekin, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın'ı makamında ziyaret etti.
Davut Aydın - 23.11.2012
24 Kasım Öğretmenler Günü
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Prof.Dr.Aydın, mesajında, bilimsel, çağdaş, mesleki, sosyal alanlarda güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireylerin yetiştirilmesinde...
Davut Aydın - 20.11.2012
Aü Üniversitesi Rektörü Aydın: Yenilikçi Bir Dünya Üniversitesiyiz
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, üniversitenin vizyonunun topluma hizmet odaklı yenilikçi bir dünya üniversitesi olduğunu söyledi.
Davut Aydın - 10.11.2012
Eskişehir'de 10 Kasım Törenleri
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Garnizon Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 10.11.2012
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Törene, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Garnizon Komutanı Korgeneral Abidin Ünal,Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 10.11.2012
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Atatürk'ün sesinden 10. Yıl Nutku'nun dinletilmesiyle sona eren törene, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, daire müdürleri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.
Davut Aydın - 9.11.2012
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, Atatürkçü düşünce sistemindeki değerleri koruyarak ülkeyi aydınlık yarınlara taşımanın, en büyük görevleri arasında bulunduğunu bildirdi.
Davut Aydın - 1.11.2012
110 Ülkeden Öğrencisi Olan Üniversite
AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AÜ'nün dünya üniversitesi olma ve küreselleşme yolunda adım adım ilerlediğini kaydetti.
Davut Aydın - 31.10.2012
Eskişehir, Kültür Başkenti Çalışmalarına Hız Verdi
Toplantıda başkanvekilliğine Prof. Dr. Davut Aydın, başkan yardımcılığı görevine ise Prof.
Davut Aydın - 31.10.2012
Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Toplandı
Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı yönetimi Vali Kadir Koçdemir'in başkanlığında toplandı. Toplantıda ajansın başkanvekilliğine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın seçilirken, başkan yardımcılığı görevine ise Prof.
Davut Aydın - 30.10.2012
Cumhuriyetimiz 89 Yaşında
Resepsiyona, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, 1. Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 25.10.2012
Yabancılara Türkçe Öğretecekler
Deniz Açık - Anadolu Üniversitesi (AÜ) bölge ülkelerinden Türkiye'ye olan talebi göz önüne alarak Türk Dili Sertifika Programı'nı başlattı.
Davut Aydın - 23.10.2012
Kurban Bayramı'na Doğru
Bayramların duygu ve davranışla insanı temel alan yüce değerler olduğunu kaydeden Büyükerşen, şunları ifade etti: "İç ve dış konularda çok zor ve ağır bir sınavdan geçtiğimiz bugünlerde bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini çok iyi bilmeliyiz. Bayramlarda tüm topluma egemen olan huzur ve dayanışma duygularını yılın her gününe taşımalıyız. Sevgi, saygı, dayanışma ve dostluk örneklerinin sadece bayram günlerinde değil, sürekli olması inancıyla, ulusumuzun ve Eskişehir halkının Kurban Bayramı'nı kutluyor, hep birlikte başta ülkemiz ve komşularımız olmak üzere tüm dünyada barışın egemen olduğu daha nice bayramlar geçirmeyi diliyorum." -AÜ Rektörü Prof. Dr. Aydın Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Davut Aydın - 10.10.2012
İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Aktaş Açıklaması
Projenin gelişerek devam edeceğini ifade eden Aktaş, şunları kaydetti: "Milli takımımızın üç sporcusunu, Anadolu Üniversitesi Spor Kulübü Basketbol Takımı'nın sporcuları arasına dahil ettik. Onlarla birlikte lig maçlarına katılacaklar. Böylece işitme engelli sporcularımızın gelişip, daha iyi düzeye gelmeleri sağlanacak. Şu anda ilk aşamada üç sporcuyla başladık, bu sayıyı ileride daha da artırmayı hedefliyoruz." Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın da işitme engelli sporculara yönelik ilk kez böyle bir kaynaştırma projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
Davut Aydın - 10.10.2012
"Elektronik Kitap"la Her Yıl 350 Bin Ağaç Kurtarılacak
AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, AA muhabirine, dünyada hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşandığını, bundan sektörlerin etkilendiğini kaydetti.
Davut Aydın - 6.10.2012
Havacılık Parkı Ziyarete Açıldı
Yenibağlar Mahallesi'nde bulunan ve daha önce Hava Kuvvetlerine ait olan Havacılık Müzesi, Anadolu Üniversitesi tarafından devralınarak hizmete açıldı. Çevre düzenlemesi ve 2 uçağın daha getirilmesiyle hizmete açılan parkın müdürü Prof. Meral Nalçakar oldu. Nalçakar, parkı Anadolu Üniversitesi Rektörü Davut Aydın ve katılımcılara tanıttı.
Davut Aydın - 6.10.2012
"Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı" Açıldı
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, kendileri tarafından düzenlenerek hizmete açılan Havacılık Parkı'nın, ilerleyen yıllarda Eskişehir'in en güzel park, kültür ve sanat merkezlerinden biri olacağını bildirdi.
Davut Aydın - 4.10.2012
Aa Bölge Müdür Çetin'den Aü Rektörü Prof. Dr. Aydın'a Ziyaret
Anadolu Ajansı (AA) Eskişehir Bölge Müdürü Mürsel Çetin, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın'ı ziyaret etti.
Davut Aydın - 3.10.2012
Bebka 7. Kalkınma Kurulu Toplantısı ve 10. Kalkınma Planı Çalıştayı
2014-2018 yılları arasını kapsayacak olan 10. Kalkınma Planı'yla ilgili hazırlıklarında başladığını kaydeden Gezgin, şöyle konuştu: "Dolayısıyla bu hazırlıklarla ilgili bölgemizden ülkemize bir yönlendirme yapabilme adına toplantımıza 10. Kalkınma Planı'yla ilgili çalıştay ilave ettik. 2007 ve 2013 yılları arasında 9'uncu kalkınma hamlesinde yapılanların hemen hemen tamamının, geçen 6 yıllık süre içerisinde yapıldığını görüyoruz. Bu demektir ki, 2014 ve 2018 yıllarını kapsayacak 10. Kalkınma Planı'nda, bugün bizden alınan fikirlerin de bu 4-5 yıllık süre içerisinde gerçekleşecektir. Bölgenin sorunlarını çok iyi bilen Kalkınma Kurulu üyelerimizin yanı sıra bugün diğer sivil toplum örgütlerinden de katılımcılar davet ettik. Onların iştirakiyle birlikte bölgemizin sorunlarını en iyi şekilde dile getirip, ülkenin gelişiminde, buradan pay almayı sağlamayı hedeflememiz gerektiğini düşünüyorum." AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın da, toplantının Anadolu Üniversitesi'nde yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Davut Aydın - 24.9.2012
YÖK Başkanı Çetinsaya'dan Uyarı
"SÖZDE DEĞİL, ÖZDE GLOBAL ÜNİVERSİTE" Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın da konuşmasında, Anadolu Üniversitesi'nde çok hızlı bir değişim ve gelişim yaşandığını ifade ederek, "Gerçekten sözde değil özde global kampüstesiniz.
Davut Aydın - 24.9.2012
Eskişehir Protestocu Öğrenci Polislerin Omuzlarında Protestocu Öğrenci Polislerin Omuzlarında
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin 2012-2013 Akademik Yılının başlaması nedeniyle Yunus Emre Kampüsü'ndeki Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, AK Parti milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca ve Ülker Can, CHP Milletvekili Kazım Kurt, MHP Genel Başkan Yardımcı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, 1'inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Abdin Ünal,YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, Kosava Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Prizzen Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 24.9.2012
Asker Uğurlaması Değil, Polis Gözaltısı
Polis, YÖK başkanını protesto eden öğrencileri omuzlarının üstünde taşıdı.
Davut Aydın - 24.9.2012
Nabi Avcı'dan Dekan Aydın'a 'İslami Bisiklet' Tepkisi
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, törende yaptığı konuşmada, dünyada eğitim sisteminde büyük bir değişim içerisinde olduğunu ve üniversite olarak buna ayak uydurduklarını ifade etti.
Davut Aydın - 19.9.2012
Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali
Antalya'nın Manavgat İlçesi Side Beldesi'nde bulunan tarihi Antik Tiyatro'da gerçekleşen konseri, Side Belediye Başkanı Abdülkadir Uçar, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Side Kazı Başkanı Doç.
Davut Aydın - 15.9.2012
Osmanlı'nın İlk Fethettiği Kalede Hoşgörü İzleri
Prof. Dr. Altınsapan, katkılarından dolayı AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'a, Eskişehir Valiliği'ne ve Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi Müdürü Dursun Çağlar'a, İstanbul 4.
Davut Aydın - 14.9.2012
Anadolu Üniversitesi ve Erzincan Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı
işbirliği protokolü için Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, İletişim Fakültesi Dekanı Prof.
Davut Aydın - 11.9.2012
Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali
Devlet Konservatuarı'na bağlı Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası; Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne farklı bir soluk katacak! Orkestra şefliğini Cem'i Can Deliorman'ın, solistliğini ise dünyaca ünlü Türk keman virtüözü Cihat Aşkın'ın üstlendiği Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası konseri; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.
Davut Aydın - 3.9.2012
2013 Kültür Başkentliği Çalışmaları Devam Ediyor
Vali Dr. Kadir Koçdemir'in başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu toplantısına Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 3.9.2012
2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Toplandı
Valilik'ten yapılan açıklamaya göre, Aksu Hizmet Binası'nda Vali Kadir Koçdemir'in başkanlık ettiği toplantıya, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof.
Davut Aydın - 3.9.2012
Üniversitenin Özel Güvenlikçileri Öğrencilerin Rektörlük Binasına Girmesine İzin Vermedi
Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Rektörülüğü önünde oturma eylemi yaparken polis tarafından gözaltına alınan 31 öğrenci serbest bırakıldı. Öğrenciler yine rektörlük binası önüne geldi. İçeriye girip rektör Prof. Dr. Davut Aydın ile görüşmek istediklerini söyleyen öğrencilere üniversitenin özel güvenlik görevlileri izin vermedi.
Davut Aydın - 27.8.2012
Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Toplandı
Toplantıda, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı'na Büyükerşen, diğer başkan yardımcılığına da Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın getirildi.
Davut Aydın - 22.8.2012
8. Uluslararası Türk Kültürü Kongresi, Eskişehir'de Düzenlenecek
Konusu "Kültürel Miras"a ayrılan kongrenin "onur kurulu" Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof.
Davut Aydın - 20.8.2012
Aü'de Çifte Bayram
Alınan sonuçlara ilişkin değerlendirmede bulunan AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, şunları kaydetti: "Anadolu Üniversitesi olarak iki bayram birden yaşıyoruz.
Davut Aydın - 17.8.2012
Ramazan Bayramı Mesajları
İnsani duyguların daha da yoğunlaştığı maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu manevi günleri, iyi ve güzel davranışları artırarak, geçici ve kötü şeyleri terk ederek en iyi şekilde değerlendirmeye çalışılması gerektiğini ifade eden Sakallı, şunları kaydetti: "Bu anlamda, bayram günlerini sadece kendimiz ve çevremizle yaşamayalım, tüm kapıların açıldığı bu günlerde gönül kapılarımızı da sonuna kadar açarak tatlı dille, güler yüzle, mutlu gönülle etrafımıza sevgi, barış ve hoşgörü enerjisi yayalım. İhtiyaç sahiplerine, öksüz ve yetimlere, düşkün ve yaşlılara, engellilere ve ilgiye muhtaç herkese bu günleri yaşamanın küçük bir fırsatını sunalım. Onları görelim, onları anlayalım ve onlara paylaşacak bir şeyler bulalım." -Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın- Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen bayramları, insanların huzur bulduğu, sevinç duyduğu, umutlarının canlandığı, sıkıntı ve kaygılarından uzaklaştığı özel günler olduğunu ifade etti.
Davut Aydın - 10.8.2012
Eskişehir Sanayi Odası'ndan İftar Yemeği
ESO Başkanı Savaş Özaydemir ve ESO yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi İş ve Ticaret Merkezi Çadır Platform'da gerçekleştirilen iftara, çok sayıda sanayicinin yanı sıra vali yardımcıları Ekrem Ballı, Dr. Ömer Faruk Günay, Nurettin Yücel, Eskişehir milletvekilleri Ruhsar Demirel, Salih Koca, ETO Başkanı Harun Karacan, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Selim Öğütür, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile çok sayıda yönetici de katıldı.
Davut Aydın - 7.8.2012
Sivas'ta 2 Vali Yardımcısı ve 9 Kaymakamın Görev Yeri Değişti
Sivas'ta 2 vali yardımcısı ile 9 kaymakamın görev yeri değişti.
Davut Aydın - 6.8.2012
Mardin'de Silahlı Kavga: 4 Yaralı
Kızıltepe ilçesinde çıkan silahlı kavgada, 4 kişi yaralandı.
Davut Aydın - 6.8.2012
Köylerine Cezaevi İstiyorlar
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, 6 köy muhtarı Cezaevi binası için köy arazisini Adalet Bakanlığı'na bedelsiz vermeye hazır olduklarını söylediler.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Davut Aydın Haberleri | Davut Aydın Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Davut Aydın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Davut Aydın kimdir, hayatı ve biyografisi. AÜ'de Bahar Şenliği Yürüyüşü Yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 04:53:13. #1.14#
title