Çorum: Tso'dan 'Cumhuriyet' Konulu Konferans

Çorum: Tso'dan 'Cumhuriyet' Konulu Konferans

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (Tso) Tarafından Düzenlenen ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde Tertiplenen 'Cumhuriyet' Konulu Konferans, Devlet Tiyatro Salonu'nda Gerçekleşti.

Çorum: Tso'dan 'Cumhuriyet' Konulu Konferans

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde tertiplenen 'Cumhuriyet' konulu konferans, Devlet Tiyatro Salonu'nda gerçekleşti.

Panele Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nadim Macit, Hitit Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Kökocak ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fazlı Arabacı konuşmacı olarak katıldı. TSO Başkanı Kenan Malatyalı, konferans öncesi kısa bir açılış konuşması yaptı. Konuşmasına düzenlenen konferansın samimi bir ortamda gerçekleşmesi dileğinde bulunarak başlayan Malatyalı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kompozisyon yarışmalarındaki katılımın istenilen düzeyin üstünde olduğunu ve bunun övünç kaynağı olduğunu söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere Cumhuriyeti armağan ettiğini bir kez daha hatırlatan Malatyalı, gençlerin büyük bir sorumluluk altına girdiklerini ve bu ağır sorumluluğu hafifletme görevinin ise büyüklere düştüğünü kaydetti.

'Cumhuriyete Yönelik Tehditler', 'Cumhuriyetin Kuruluş Felsefesi' ve 'Cumhuriyetin İktisadi Performansı' konularının ana başlık olarak belirlendiği konferansta konuşmacılar yaptıkları açıklamalarla öğrencileri ve katılımcıları bilgilendirdi.

Konferansta ayrıca TSO ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, ilk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrencilere yönelik kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Düzenlenen programın sonunda ise, konuşmacılara ve kompozisyon yarışması ile programda emeği bulunan Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Köksal'a teşekkür plaketi verildi.