Haberler » Spor » Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Karakan : Türkiye 2020 Olimpiyatlarında En Güçlü Adaylardan Biri Olacak - Spor

Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Karakan : Türkiye 2020 Olimpiyatlarında En Güçlü Adaylardan Biri Olacak

18 Yaş Altı Milli Takım Seçme Kampı İçin Osmaniye'ye Gelen Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Türkiye'nin 2020 Olimpiyatlarında En Güçlü Adaylardan Biri Olacağını Söyledi.

Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Karakan : Türkiye 2020 Olimpiyatlarında En Güçlü Adaylardan Biri Olacak

18 Yaş Altı Milli Takım seçme kampı için Osmaniye'ye gelen Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Türkiye'nin 2020 olimpiyatlarında en güçlü adaylardan biri olacağını söyledi.


Yeni seçilen bir federasyon başkanı olarak kitabında başarısızlığa yer olmadığını kaydeden Karakan, "Eğer başarılı olamayacaksak bu koltukta oturmayız. Bir başka arkadaşımıza bu vazifeyi devrederiz, çünkü bu işin vebali var." dedi.


Sadık Karakan, programı kapsamında Gençlik ve İl Müdürü Ökkeş Demir'i ziyaret etti.


Karakan, "Çim Hokeyi branşını artık Türkiye'de hemen hemen herkes biliyor. Her ne kadar geçmişte ciddi ihmalkârlıklar yaşandı. Tanıtım bazında çalışma yapılmamış olmasına rağmen Osmaniye bu alanda önderlik yapmış ve çalışmalarını aksatmamıştır. Federasyon olarak çok ciddi projelerimiz var. Bunu yaparken Osmaniye'nin çalışmalarını göz önünde tutarak, 18 Yaş Altı Türk Milli Takımı seçmelerini burada yapmayı uygun gördük." diye konuştu.


2010 yılında Çim Hokeyi branşında kulüplerin icraatlardan usanacağını kaydeden Sadık Karakan, "Türkiye, Avrupa'ya göre Çim Hokeyi branşında çok ileride değil. Bizim amacımız ülkemizi uluslararası arenada kendi değerlerine yakışır şekilde temsil etmektir. Bunu yapmak başta benim olmak üzere kulüp yöneticileri ile teknik adamlarının görevlerinden birisidir. Çim Hokeyi olimpik bir branştır. Çocukların geleceği açısından çok önem arz eder. Dünyada hokey, futbolun atası olarak bilinir." şeklinde konuştu.


Milli olmalarından dolayı üniversitelerde okuyan çok sayıda gariban sporcunun olduğunu belirten Türkiye Çim Hokeyi Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, "Buradan velilere sesleniyorum. Çim hokeyinde çocuklarımızın yakalayacakları bu fırsatı başka bir spor dalında yakalamaları oldukça zordur. Osmaniye'den üniversiteye sınavsız giren 10'un üzerinde sporcumuz var. Okul yaşantıları boyunca devletimiz bunlara millilik bursu veriyor. Bu rakam bugün askeri ücret civarında. Yani 560 TL şeklinde hibe alıyorlar. Bizler Çim Hokeyini 81 ilde popüler hale getireceğiz." ifadesini kullandı.


Türkiye Çim Hokeyi dalında 2020 olimpiyatlarında en güçlü adaylardan birisi olacağını ifade eden Karakan konuşmasının ardından sırasıyla Osmaniye Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Ticaret Borsası Başkanı İmam Hüseyin Çelik'i ziyaret ederek plaket verdi.


Karakan daha sonra ülkenin çeşitli illerinden 18 Yaş Altı Milli Takım Seçme Kampı için gelen sporcularla öğle yemeğinde bir araya geldi.


Sporcular daha sonra kamp yapmak üzere Kadirli'ye hareket etti. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler