Car Park Drift'in şampiyonu Fahimreza Keykhosravi oldu - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Car Park Drift'in şampiyonu Fahimreza Keykhosravi oldu

Car Park Drift'in şampiyonu Fahimreza Keykhosravi oldu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

Türkiye'nin önemli drift pilotları, Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali'nde kozlarını paylaştı.

Türkiye'nin önemli drift pilotları, Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali'nde kozlarını paylaştı. Fahimreza Keykhosravi, Car Park Drift Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Drift Kulübü ortaklığı ve Falken katkılarıyla TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde Türkiye'nin yetenekli drift pilotlarını buluşturan Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali'nde Fahimreza Keykhosravi, rakiplerini geride bırakarak mutlu sona ulaştı. Yarışta, birbirinden yetenekli 37 pilotar asından elemeleri aşan 19 pilotun, güçlü otomobilleri ile bol dumanlı zirve mücadelelerine sahne olan Car Park Drift Türkiye Finali yıllar sonra binleri Körfez'de buluşturdu. Büyük mücadeleyi kazanan Fahimreza'yı Ali İnal ikinci ve İbrahim Yücebaş da üçüncü olarak takip etti. Bu üç pilot, 1 Eylül'de İstanbul'da yapılacak Car Park Drift Dünya Finali'nde Türkiye'yi temsil etme hakkını da kazandı.

Şampiyon olan Fahimreza Keykhosravi'ye ödülünü TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya, ikinci olan Ali İnal'a ödülünü Lift Content Factory Kurucusu Ömer Erdem ve üçüncü olan İbrahim Yücebaş'a ödülünü de Drift Kulübü Başkanı Burak Ünal verdi.

Öte yandan yetenekli yarışçıların hünerlerini sergilediği yarışta, etkinliğin sportif direktörü dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Abdo Feghali ve mücadeleye katılan üç kadın pilot Burcu Çetinkaya, Ülkü Erçoban ve Tuba Bora da binlerce seyirci önünde gösteri performansı gerçekleştirdi.

"Adrenalin dolu bir hafta sonu oldu"

Driftin, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgi gördüğün dile getiren TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, "Drift branşına ayrı bir renk ve heyecan getiren Car Park Drift organizasyonu, hem katılımcılara hem de izleyenlere adrenalin dolu bir hafta sonu yaşattı. Ülkemizde başta drift olmak üzere motor sporlarının gelişimine büyük katkı sağlayan Red Bull'a çok teşekkür ediyoruz. 1 Eylül'de İstanbul'da ev sahipliği yapacağımız Car Park Drift Dünya Finali organizasyonuna ve ülkemizi temsil edecek sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Herkesi İstanbul'a bekliyoruz"

Çok keyifli bir Car Park Drift Türkiye Finali gerçekleştirdiklerini belirten Red Bull sporcusu ve yarış direktörü Abdo Feghali, "Türkiye'deki birçok drift tutkunu bu organizasyonu çok sevdi. Yarışa olan ilgi de bunun ispatı zaten. Umuyorum ki Türkiye'de daha fazla Car Park Drift yarışı yapabiliriz. Bu sayede insanlar kendi arabalarında ufak modifiyeler yaparak, çok büyük bir maliyet altına girmeden, güvenli alanlarda drift yapabilirler. Car Park Dirft ile tutku ve yeteneği olan herkesten şampiyonlar çıkarmaya yardım ediyoruz. 1 Eylül'de İstanbul'da gerçekleştireceğimiz Car Park Drift Dünya Finali'ne herkesi bekliyoruz" dedi.

Dünya Finali 1 Eylül'de İstanbul'da

Kuveyt'te 1 Şubat'ta başlayan Red Bull Car Park Drift'in 2019'un şampiyonu İstanbul'da belli olacak. 12 ülkede yapılacak ülke finalleri sonrasında belli olan 20 pilot, 1 Eylül 2019 tarihinde Türkiye'nin ev sahipliğindeki Car Park Drift Dünya Finali'nde driftin en iyisi olmak için mücadele edecek. - İSTANBUL

Car Park Drift'in şampiyonu Fahimreza Keykhosravi oldu

Car Park Drift'in şampiyonu Fahimreza Keykhosravi oldu

İhlas Haber Ajansı - Spor Haberleri

İstanbul, Red Bull, Türkiye, Spor, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title