Bursa: Bursaspor-karşıyaka Kupa Maçı Öncesi Olaylar Çıktı

Fortis Türkiye Kupası A Grubu'nda Bursaspor ile Karşıyaka Arasında Oynanan Karşılaşma Öncesi Her 2 Takımın Taraftarları Birbirlerine Girdi.

Bursa: Bursaspor-karşıyaka Kupa Maçı Öncesi Olaylar Çıktı

Fortis Türkiye Kupası A Grubu'nda Bursaspor ile Karşıyaka arasında oynanan karşılaşma öncesi her 2 takımın taraftarları birbirlerine girdi.

Bursa Atatürk Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak maçı izlemek için İzmir Karşıyaka'dan gelen 20 otobüs, Uludağ Elektrik A.Ş. binası önünde polis tarafından aranmak için durduruldu. Bu sırada bir grup Bursaspor taraftarı, kendi takımları lehinde tezahürat yapmaya başladı. Bunun üzerine Karşıkaya taraftarları, otobüslerinden döner bıçaklarıyla inerek, Bursaspor taraftarlarına saldırdı. Taraftarlar arasında büyük bir panik ve caddelerde kovalamaca yaşandı. 50 kadar çevik kuvvet polisi ile asayiş ekipleri, eli döner bıçaklı Karşıyaka taraftarlarına müdahale etti. Bıçakla taraftarlar güçlükle etkisiz hale getirilerek, otobüslere bindirilerek stat önüne götürüldü. Burada üst araması yapılan taraftarlar stada alındı. Arbedede bir otobüsün camı taşla kırılırken, yaralanan olmadı. Otobüsün şoförü, "Benim ne günahım var? Bir cam bir milyar lira" diye tepki gösterdi.

Kaynak: İHA