Beyin Tümörü Haberleri

Beyin Tümörü haber, Beyin Tümörü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyin Tümörü - 13.04.2018
Çocuğunuz 2 Yıl Üst Üste Aynı Kıyafeti Giyiyorsa Büyüme Geriliği Olabilir"
"BÜYÜME GERİLİĞİNİN ALTINDA BAŞKA BİR HASTALIK YATIYOR OLABİLİR" Boy kısalığının ya da büyüme geriliğinin nedeninin altta yatan bir hastalık olabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Darendeliler, çocukların belirli aralıklarla izlenebileceğini belirtti ve ailelerin nelere dikkat etmesi gerektiğine dair şunları söyledi: "Özellikle okula başlarken yaşıtları ile karşılaştırarak fark edilebilir. Okulda boyu nedeni ile hep ön sıralarda oturuyorsa olabilir. 2 yıl üst üste aynı kıyafeti giyebiliyorsa bunlar aileleri yönlendirebilir. Ama daha iyisi çocukların belirli aralıklarla büyüme açısından izlenmesi." "BÜYÜME İÇİN DE SPOR ÇOK ÖNEMLİ" Büyüme hormonunun eksikliğinin çeşitli nedenleri olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Darendelliler "Büyüme hormonu eksikliği doğumsal olabilir, genetik olabilir ya da sonradan gelişebilir. Sonradan gelişenlerinin de büyük bir kısmının nedeni bilinmiyor ama beyin tümörü, kafa travması gibi nedenlerle olabilir.
Beyin Tümörü - 11.04.2018
Doktor ve Kanser Araştırmacısı Primo 2018 Türkiye İmmünoterapi Kongresi'nde Biraraya Geldi
Primo 2018 Türkiye'nin Türk bilim ve onkoloji dünyası için uluslararası işbirliğinin önemli bir meyvesi olarak karşımıza çıktığına dikkat çeken Kanser İmmünoterapisi Derneği'nden Doç. Dr. Burçak Karaca, " İmmüno-onkoloji kavramı ile beraber kanser tedavisinde hastalık evresi ne olursa olsun kişiye tam şifa sağlama kavramı gündeme geldi. Bu, kanser için çok önemli devrimsel bir süreç. Çünkü bizde temel olan kanserin evresidir. Eğer erken evre ise bizim genellikle işimiz kolaydır. Ancak bizim gibi gelişmekte olan görece yoksul ülkelerde, erken evrede yakalanabilecek bazı kanserler sıklıkla erken evrede yakalanmaz, genellikle ileri evrede yakalanır. İleri evrede yakalandığında bizim temelde şimdiye kadar yaptığımız şey, hastanın yaşamını mümkün olduğunca kaliteli şekilde uzatmaktı. Ancak immüno-onkoloji ile artık bambaşka bir kavram girdi. İleri evrede bile olsa hastaya tam şifa sağlayabilecek bağışıklık sistemini hedef alan bir grup tedavi aracılığıyla; bizim bütün kanser tedavisine bakışımız değişti, yeniden şekillendi. Bu tedavi şu anda melanom, akciğer, mesane, böbrek hücreli karsinom, üçlü negatif meme kanseri, hodgkin lenfoma, beyin tümörü ve lösemilerin bazı tiplerinde son derece iyi çalışıyor" dedi.
Beyin Tümörü - 06.04.2018
Kanser Tedavisi Gören Bünyamin'e Doğum Günü Sürprizi
İki yıl önce beyin tümörü teşhisi konulan 6'ncı sınıf öğrencisi Bünyamin Toreman ise hastalığı nedeniyle eğitimine evde devam ettiğini belirterek, "Beni yalnız bırakmayan arkadaşlarımla doğum günümü kutladık.
Beyin Tümörü - 06.04.2018
Dha Yurt Bülteni-5
Silvan Vatan Ortaokulu yöneticileri ve Haluk Levent'in kurduğu Ahpap Platformu Diyarbakır Şubesi, Bünyamin Toreman için doğum günü etkinliği düzenlendi. Kanser hastası olduğu için eğitimine evde devam eden 6'ncı sınıf öğrencisi Toreman, sürpriz etkinlikle hayatında ilk kez doğum gününü kutlarken, sanatçı Haluk Levent de kutlama için görüntülü bir mesaj gönderdi. Bünyamin Toreman, doğum günü kutlaması sırasında fotoğrafının üzerinde olduğu pastayı keserek arkadaşlarına ikram ederken, okulunda da ayın öğrencisi seçildi. Silvan Vatan Ortaokulu Müdürü İhsan Yüzak, "Yaklaşık 2 yıldır hastalığıyla ilgilendiğimiz Bünyamin'in doğum günü için bu etkinliği düzenledik. Bu güzel etkinlik ile Bünyamin'in moral ve motivasyonu yükseltiyoruz. Buraya gelen ve bize destek olan tüm öğretmenlerimize ve Ahpap grubuna teşekkür ediyoruz. Bünyamin'in sağlık durumu şu anda iyiye gidiyor. Evdeki odası yeniden yapılarak, eşyalarıyla birlikte tamamen değiştirildi. Bugün ona sürpriz yaptık" dedi. İki yıl önce beyin tümörü teşhisi konulan 6'ncı sınıf öğrencisi Bünyamin Toreman ise hastalığı nedeniyle eğitimine evde devam ettiğini belirterek, "Beni yalnız bırakmayan arkadaşlarımla doğum günümü kutladık.
Beyin Tümörü - 06.04.2018
Kanser Tedavisi Gören Bünyamin'e Doğum Günü Sürprizi
İki yıl önce beyin tümörü teşhisi konulan 6'ncı sınıf öğrencisi Bünyamin Toreman ise hastalığı nedeniyle eğitimine evde devam ettiğini belirterek, "Beni yalnız bırakmayan arkadaşlarımla doğum günümü kutladık.
Beyin Tümörü - 05.04.2018
Felç Geçiren Kalp Tümörü Hastasına Hayati Müdahale
"Bazen felç, bazende ani ölümle ortaya çıkıyor" Kalbin çok hassas bir organ olduğunu işaret eden Çakalağaoğlu, kalp tümörünün beyin tümörü gibi algılanması gerektiğini dile getirdi.
Beyin Tümörü - 18.03.2018
Ağzında Çıkması Gereken Diş, Beyninde Çıktı
Gerze'de amatör olarak müzikle uğraşan Deniz Mızraklı'nın (26), 2014 yılında geçirdiği beyin tümörü ameliyatından üç gün önce tomografisi çekildi.
Beyin Tümörü - 18.03.2018
Dha Yurt Bülteni-4
Gerze'de amatör olarak müzikle uğraşan Deniz Mızraklı'nın (26), 2014 yılında geçirdiği beyin tümörü ameliyatından üç gün önce tomografisi çekildi.
Beyin Tümörü - 22.02.2018
Dünyanın En Büyük Beyin Tümörünü Hintli Doktorlar Aldı
– Hindistan'da bir grup cerrah, yedi saat süren operasyonla, Mumbay kentinde yaşayan Santlal Pal adlı sokak satıcısının beyninden 1.9 kilogramlık bir tümör aldı.
Beyin Tümörü - 22.02.2018
Adana'dan Almanya'ya Bisiklet ile Gidecek
6 yaşındaki oğlu Ali Utku Yücel'i, beyin tümörü yüzünden kaybeden gazeteci Kemal Yücel, kurduğu Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği ile pek çok lösemi hastası çocuğun hayata tutunabilmesi için kampanyalar düzenledi.
Beyin Tümörü - 21.02.2018
Batuhan Yaşar: "Deniz Yücel Olayının Perde Arkası"
Resmiyette ölüyor.. Beyin tümörü varmış da falan filan.
Beyin Tümörü - 07.02.2018
Beyin Tümörlerinde Erken Teşhis Önemli"
Belirtiler Medicana Kadıköy Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Metin Orakdöğen, beyin tümörünün belirtilerine ilişkin şunları kaydetti: "Tümörün yerleşim yeri, büyüme hızı ve büyüklüğüne bağlı olarak değişen; bilinç değişiklikleri, kol ve bacaklarda artarak devam eden güçsüzlük, konuşma-anlama bozukluğu, görme bozukluğu, çift görme, baş ağrısı, bulantı-kusma, epilepsi nöbeti, kulak çınlaması ve işitmede azalma, yürümede dengesizlik, kişilik değişiklikleri, göğüsten süt gelmesi, adet düzensizlikleri ve el-ayak büyümesi, empotans gibi hormonal problemler görülebilir.
Beyin Tümörü - 04.02.2018
Sinir Nakli Ameliyatıyla Sağlığına Kavuştu
-"Ağrı ile çevresinde ise ilk olma özelliği taşıyor" Doğubayazıt'ta gerçekleştirilen sinir nakli ameliyatının Ağrı ve çevresinde ilk defa yapıldığını belirten Bulut, şöyle konuştu: "Ameliyatımız çok nadir yapılan ameliyatlardan biridir ve Ağrı ile çevresinde ise ilk olma özelliği taşıyor. Genelde bu tür hastaların diğer hastanelere sevki yapılır. Ama Taha bey sağolsun bilgisini, birikimini ve tecrübesini bu hastamız üzerinde ispat etmiştir. Şu an beyin cerrahisi servisimize gittiğimizde de her türlü fıtık, beyin tümörü, beyindeki atar damar, toplar damar hastalıklarına bağlı ameliyatlar olsun, Taha bey bunların hepsini başarılı bir şekilde yapmıştır ve hastalarımız yakın bir zaman içinde taburcu olacaktır.
Beyin Tümörü - 03.02.2018
Baba ve Oğlu Aynı Gün Defnedildi
Aksaz köyünde ikamet eden bir süredir beyin tümörü rahatsızlığı nedeniyle Doç.
Beyin Tümörü - 02.02.2018
Hayatını Kaybeden Astsubay Amasya'da Toprağa Verildi
Tedavi gördüğü hastanede beyin tümörü nedeniyle dün vefat eden Astsubay Kıdemli Başçavuş Bülent Doğan memleketi Amasya'da son yolculuğuna uğurlandı.
Beyin Tümörü - 02.02.2018
Bosnalı Arslan Bebek Tedavisi İçin Türkiye'de - İstanbul
Çuhadaroğlu, "Bebeğin bilincinin kapalı ve bıngıldağının oldukça gergin olduğu saptandı. Kafa içi basıncı da oldukça yüksekti. Beyin görüntülemesi yapılan Arslan bebekte oldukça büyük bir beyin tümörü saptandı.
Beyin Tümörü - 02.02.2018
Bosnalı Arslan Bebek Anne Sütüne Kavuştu
Beyin cerrahisi ekiplerinin operasyonu sonrasında bebeği bir süre yoğun bakım servisinde izlediklerini belirten Çuhadaroğlu, "Şu an için sevindirici olan bebeğimiz uyanmış durumda, annesini emebiliyor. Bir süre izledikten sonra katta takibe alınacak. Patoloji sonucu çıktığında da beyin tümörüne yönelik ilaçlar ya da ışınla artık hangisi uygunsa tedavi tercihi yapılarak bir sonraki tedavi sürecine başlayacağız.
Beyin Tümörü - 24.01.2018
Küçük Köşk"Ünde 65 Kedisiyle Yaşıyor
Boran, 6 yıl önce eşini kaybetmesinden sonra kedilerin kendisine hayat arkadaşı olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "Rahmetli eşimi kanserdi, beyin tümöründen kaybettik.
Beyin Tümörü - 19.01.2018
Küçük Sıla, Karne Günü Toprağa Verildi
SAMSUN'un Bafra ilçesinde, beyin tümörü tedavisi gören Sıla Nur Aksu (10), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Beyin Tümörü - 19.01.2018
Dha Yurt Bülteni -15
Konferansta konuşan Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, bin yıldır yaşamlarını sürdürdükleri coğrafyada Avrupa Birliği veya ABD'nin desteği ile değil kendi güç ve adaletleri yaşadıklarını söyledi. ABD'nin süper güç olduğunu ancak büyük devletliğinin tartışılacağını belirterek şöyle dedi: "Büyük devletin devlet başkanı böyle çılgınlıklar yapar mı? Hukuka aykırı işler yapar mı? Büyük devlet hukuka uyan devlettir. ABD süper devlet olabilir ama büyük devlet değildir. Büyük devlet Türkiye'dir.  ABD kurulalı 250 yıl olmadı. Bizim kurduğumuz birçok devlet var. Osmanlı'nın sadece gerilemesi çökme dönemi 350 yıl sürdü. Onlar daha kurulalı 250 yıl olmadı. Bizim daha devletlerimizden birinin çökmesi gerilemesi 350 yıl sürmüş. Öte yandan AB'nin 50 sene sonrası var mı? 10 yıl sonrası var mı? Bilmiyoruz. Biz bin yıldır buradayız. Biz millet olarak 1071'de Alpaslan diye bir komutan bulmuşuz Anadolu'yu vatan yapmışız. Sonra 1453'de Fatih Sultan Mehmet Han gibi devlet adamı bulmuşuz, çıkmış İstanbul'u fetih etmişiz, Yavuz Sulatan Selim gibi bir padişah bulmuşuz Hicazı, Mısır'ı fetih etmiş, hilafeti yurdumuza taşımışız. Birinci Dünya savaşı sonrasında işgalle birilikte Mustafa Kemal Paşa gibi bir lider bulmuşuz. Cumhuriyeti kurmuşuz. Şimdi de 21'inci yüzyılda Recep Tayyip Erdoğan gibi devlet başkanı bulduk onun peşinden gidiyoruz.Gidebildiğimiz yere kadar gideceğizö ABD'ye yönelik eleştirilerde bulunan Malkoç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "ABD uluslar arası hukuka uygun davransa, akıllı olsalar, kendi ülkelerinin çıkarlarını düşünseler bir avuç PKK çapulcusuyla işbirliği yapmazlar. PKK ile iş birliği yapan, teröristle işbirliği yapan zavallıdır. Yazık oluyor Suriye'deki insanlara. Birbirini öldürüyorlar. Ama bekliyorum. Bizim üniversitelerdeki tarih hocalarından. Bizim tarihimizi anlatan kitapların İngilizce versiyonlarından ABD'deki yöneticilere ve senatörlere yollamalarını. Her birine birer tane postalamalılar. Bir ay daha bekleyeceğim. Onlar göndermezse Kamu Baş Denetçisi olarak onlar bizim tarihimizi öğrensinler diye ben onlara göndereceğim. Afrin, Münbiç bunlar bizim tarihimizin akışı içerisinde önemli olaylar değildir. Elbette etrafımızda terörist barındırmayacağız. Mümbiç ise Mümbiç, Afrin ise Afrin, Rakka ise Rakka bunu yapmaya mecburuz. Bu sadece Türkiye için değil Mezopotamya halkları için Suriye içindir. Biz El Bab'a girdiğimizde Afrin'e girmeye niyet ettiğimizde Suriye'nin egemenliğine göz diktiğimiz için mi? Hayır. Terör örgütleri var onun için. Ondan kimsenin tereddüdü olmasın." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Konferans detayları Şeref Malkoç'un konuşması Detaylar Haber-Kamera: Osman ŞİŞKO TRABZON- ================================================= Küçük Sıla, karne günü toprağa verildi SAMSUN'un Bafra ilçesinde, beyin tümörü tedavisi gören Sıla Nur Aksu (10), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Beyin Tümörü - 19.01.2018
Küçük Sıla, Karne Günü Toprağa Verildi
SAMSUN'un Bafra ilçesinde, beyin tümörü tedavisi gören Sıla Nur Aksu (10), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyin Tümörü Haberleri | Beyin Tümörü Haber - Haberler - Sayfa 6 - Beyin Tümörü haberleri, son dakika beyin tümörü haber ve gelişmeleri burada. Erzincan İliç Eski Belediye Başkanı Muhlis Doğan Vefat Etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 06:58:38. #1.15#

title