Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens, üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacak

Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens, üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacak

14.10.2020 19:43 | Son Güncelleme: 15.10.2020 10:03

Alman beyaz eşya devi Bosch Siemens Hausgerate Pitsos'tan yapılan açıklamada, 31 Aralık'ta üretim faaliyetlerinin sonlandırılacağı ve bu operasyona Türkiye'de devam edileceği belirtildi.

Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausgerate (BSH) - Pitsos'un üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacağı bildirildi.

YÜZLERCE KİŞİ İŞSİZ KALACAK

Firmadan yapılan açıklamada, 31 Aralık'ta Yunanistan'daki üretim faaliyetlerinin sonlandırılacağı ve bu operasyona Türkiye'de devam edileceği belirtildi. Yunanistan Metal İşçileri Federasyonu (POEM) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, yıl sonunda kapanacak olan şirketin yüzlerce kişinin işsiz kalmasına sebep olacağı ifade edildi.

İSTİHDAM VE İHRACATI OLUMSUZ ETKİLEYECEK

POEM, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e gönderdiği mektupta, bu kararın geri alınması için girişimde bulunulması çağrısında bulunarak, BHS-Pitsos'un imalatını durdurma planının istihdam ve ihracatı olumsuz etkileyeceği uyarısı yapıldı.

1865'TE KURULMUŞTU

Yunanistan'da 1865'te kurulan ve genelde beyaz eşya üreten Pitsos, 1 Ocak 2015'te Bosch ve Siemens'ten oluşan konsorsiyuma 3 milyar avroya satılmıştı. BSH-Pitsos, daha önce 2018 yılında üretimine son vereceğini açıklamıştı ancak çalışanların ve politikacıların baskısıyla bu kararını askıya almıştı. Otomotiv firması BMW ve Daimler'e ait Free Now Group da 28 Şubat'ta ülkedeki operasyonuna son vermişti. Hazır gıda firması Pizza Hut ise 30 Temmuz'da Yunanistan'daki 17 dükkanını kapatmıştı.

Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens, üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacak

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tevfik Durul

Haber Yorumları (47)
BURUSLİ: şu donemde bıle wolkwagen ve bosc sıemens yatrıma gelıyor buyuksun turkıyem ıssızlık yonunden olumlu olur kım nederse desın yok para mız degersız yok ısgucu ucuz kardesım en kotu sey ıssızlıktır bunu unutmayın adamlar yatıram gelse memnun degılsınız yatırım yapmasa memnun degılsın ben sızı anlamıyorum bazen dusunuyorum acaba beyın yonunden sorununuz mu var dıye
MUAMMER PUL: ALLAH ına gurban dillerine saglik
ANTALYA: HANİ YATIRIM YAPILAMAZ BİR YERDİK. . ALMAN NERENİN GÜVENLİ OLDUĞUNU BİLİR. NOT KURULUŞLARI SİYASİ KARAR VERİYOR BRÜKSEL VE ABD NE DERSE ONU YAPAR YOK B ARTI YOK B EKSİ. . . . YATIRIMI YAPAN BOSCH BORU DEĞİL. . . . EKONOMİST GEÇİNENLER İYİ OKUSUN. . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title