Başesgioğlu: Hasan Doğan'ın Ölümü Çok Ani ve Beklenmedik

Başesgioğlu: Hasan Doğan'ın Ölümü Çok Ani ve Beklenmedik

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Dün Vefat Eden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın Ölümünün Beklenmedik, Ani Bir Olay Olduğunu İfade Ederek, 'Beklenmedik Bu Ani Olay Maalesef Türk Futbolunun Çok Önemli Bir İsmini Aramızdan Aldı Götürdü' Dedi.

Başesgioğlu: Hasan Doğan'ın Ölümü Çok Ani ve Beklenmedik

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, dün vefat eden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın ölümünün beklenmedik, ani bir olay olduğunu ifade ederek, ''Beklenmedik bu ani olay maalesef Türk futbolunun çok önemli bir ismini aramızdan aldı götürdü'' dedi.

Hasan Doğan'ın Bahçelievler'deki Ömür Sitesi'nde bulunan evinde ailesine taziye ziyaretinde bulunan ve yaklaşık 4 saat burada kalan Başesgioğlu, ziyaret sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Doğan'ın ölümünün çok ani ve beklenmedik olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Ailesi son derece üzgün. Dostları üzgün, hepimiz üzgünüz. Beklenmedik bu ani olay maalesef Türk futbolunun çok önemli bir ismini aramızdan aldı götürdü. O gerçekten bütün benliğiyle kendisini Türk futboluna adamış birisiydi. Çok kısa zamanda tüm futbol ailesini etrafında birleştirdi. Milli takımımızın başarısında çok önemli rol oynadı. Orada büyük sevinç, büyük mutluluk, büyük stres yaşadı. Tam 'Dinlenecek, Türk futbolunun geleceği için yeni planlar yapacağım' dediği anda, maalesef bu olayla karşı karşıya kaldık.''

Bakan Başesgioğlu, Hasan Doğan'ın çok önemli projelerinin olduğunu vurgulayarak, ''Türk futbolu için bundan sonra arkadaşları bu projeleri gerçekleştirecekler. Gerçekleştirmeleri lazım. O gerçekten kendisini Türk futboluna adamış birisiydi. Sadece sportif yönü değil, iyi bir dost, iyi bir arkadaştı'' şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun bundan sonra federasyonda oluşacak durumla ilgili sorusu üzerine Başesgioğlu, şunları kaydetti:

''Olayın sıcaklığıyla bakamadım. Bazı yorumlar var. Ama bilmiyorum. Mevcut yasalar neyse ona göre hareket edilir. Başkan yardımcıları bir süre o göreve vekalet edecekler. Yasa neyse, statü neyse ona göre işlem yapılır. Bunları konuşmaya şimdi dilimiz varmıyor. Acımız çok büyük.''