Başbakan Erdoğan: "Eylem Gerekli Değil"

Başbakan Erdoğan: "Eylem Gerekli Değil"

Başbakan Erdoğan, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısıyla İlgili Kurumlarla 10 Gün Önce Görüştüğünü Belirterek, Tasarı Hakkında Yapılacak Eylemleri Gerekli Görmediğini İfade Etti.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Erdoğan, sosyal güvenlik yasa tasarısıyla ilgili kurumlarla 10 gün önce görüştüğünü belirterek, tasarı hakkında yapılacak eylemleri gerekli görmediğini ifade etti.


Başbakan Erdoğan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Bayraktar'ı Başbakanlık Merkez Binada kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Bayraktar, gazetecilere açıklamada bulunarak, Başbakan Erdoğan'ı, 10-11 Nisan 2008'de İstanbul'da yapılacak Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi toplantısına davet ettiğini söyledi.

-DESTEKLER BU AY İÇİNDE ÖDENECEK-

Dünyada yaşanan kuraklık nedeniyle Türk tarımının maliyet ve yapısal sorunların çözülmesiyle Avrupa'yı doyuracağını söyleyen Bayraktar, alınması gereken tedbirlerle ilgili Başbakan Erdoğan'a bilgi sunduklarını kaydetti. Bayraktar, Erdoğan'dan maliyetlerin yüksek olduğunu ve desteklerin gecikmeden ödenmesini istediklerini söyledi.


Başbakan Erdoğan'ın da desteklerin gecikmeden ödeneceğini belirttiğini aktaran Bayraktar, 2 milyar YTL civarında olan gübre, mazot, hayvancılık ve diğer desteklerin bu ay içinde ödeneceğini, doğrudan gelir desteğinin de Nisan ve Ağustos aylarında ödeneceğini Erdoğan'ın ifade ettiğini açıkladı.

-EYLEM GEREKLİ DEĞİL-

Bir gazetecinin görüşmede sosyal güvenlik reformuyla ilgili yapılacak olan eylemin gündeme gelip gelmediğini sorması üzerine Bayraktar, Başbakan'ın ilgili kurumlarla 10 gün önce görüştüğünü söylediğini belirterek, "Eylemleri gerekli görmüyor" dedi.


TZOB yetkilileri görüşmede Başbakan Erdoğan'a tarımda yaşanan sorunlar ve çözümleri içeren bir rapor da sundular. (ANKA)


(İG/ZG)