Bakan Günay'dan Sanatçı Fazıl Say'a Cevap

Bakan Günay'dan Sanatçı Fazıl Say'a Cevap

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Sanatçı Fazıl Say'ın 'Türkiye'yi Terk Etmeyi Düşünüyorum' Şeklindeki Açıklamalarını Değerlendirerek, "Türkiye'de Kimsenin Ayrılmasını, Gitmesini Gerektirecek Bir Sebep Yok" Dedi.

Bakan Günay'dan Sanatçı Fazıl Say'a Cevap

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sanatçı Fazıl Say'ın ' 'Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum'' şeklindeki açıklamalarını değerlendirerek, "Türkiye'de kimsenin ayrılmasını, gitmesini gerektirecek bir sebep yok" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Cemal Reşit Rey Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen "Mevlana'dan Esintiler" isimli senfoninin dünya prömiyerine katıldı. Hz. Mevlana'nın 800. doğum yılı etkinleri kapsamında düzenlenen program öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Günay, Fazıl Sayın'ın "İslamcılar güç kazandı, Türkiye'yi terk etmeyi düşünüyorum" şeklinde açıklamalarını değerlendirdi. Günay, "Türkiye'de kimsenin ayrılmasını, gitmesini gerektirecek bir sebep yok. Belki

kişisel bir kırgınlık anıdır, diye düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde sanıyorum telafi ederiz. Türkiye, herkesin güzellikle yaşayabileceği kadar geniş ve güzel bir ülke" diye konuştu.

Öte yandan, etkinlik çerçevesinde Hz. Mevlana başlıklı şiirleriyle Mevlana'nın hayatını anlatan Yıldız Kenter ve Talat Hamlan'dan sonra CRR İstanbul Senfoni Orkestrası ve Korosu "Mevlana'dan Esintiler" isimli dinletiyi sundu.

(AU-RA-OK-Y)

Kaynak: İHA