Babasının sattığı 1991 model serçeyi ilanda görüp satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Babasının sattığı 1991 model serçeyi ilanda görüp satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı

İhlas Haber Ajansı / Mehmet Dağlı - Haberler | Ekonomi

Karaman'da modifiye tutkunu oto tamircisi, babasının sattığı 1991 model serçeyi yıllar sonra bir ilanda görünce hemen aldı. Tamirci, araca 120 bin TL harcayarak modifiye ettikten sonra saniyede 100 kilometre hıza çıkmasını sağlarken, katıldığı son yarışta da 2'ncilik elde etti.

Orta Anadolu Küçük Sanayi Sitesinde oto tamircisi olan Mehmet Aykan, modifiyeli araç tutkunu olduğunu iş yerinin duvarlarına astığı fotoğraflarla herkese gösteriyor. 1991 yılında babasının aldığı ve 11 yıl bindikten sonra sattığı otomobili bir ilanda görünce hemen alan Mehmet Aykan, aracını modifiye ettikten sonra yarışlara da girmeye başladı. Aykan, yarışlarda ağırlık yapmaması için dikiz aynaları ile koltuklarını söktüğü otomobili boş zamanlarında çalıştırarak bakımını yapıyor. Modifiye araç meraklıları ise otomobili gördüklerinde ilgiyle izliyor.

Babasının sattığı serçeyi 20 yıl sonra bulup satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı

Mehmet Aykan, çocukluğundan beri modifiyeli araçlara çok meraklı olduğunu söyledi. Yarış tutkusunun hiçbir zaman bitmediğini söyleyen Aykan, "Elimizden geldiği kadar düzenlenen yarışlara katılmaya çalışıyoruz. Şu an kullandığım otomobili babam 1991 yılında sıfır olarak aldı ve yaklaşık da 11 yıl bindikten sonra da sattı. Benim de çocukluğum bu araçta geçti. 20 yıl aradan sonra arabayı satış ilanlarında gördüm ve hemen satın aldım. Arabayı yarışlara katmak için 2 arkadaşımla birlikte baştan aşağı yenileyerek 120 bin lira para harcadık. Gece gündüz demeden çok uğraştık. Çoğu parçası burada olmadığı için hepsini dışarıdan getirttik." dedi.

Babasının sattığı serçeyi 20 yıl sonra bulup satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı

Yeni model araçlar gibi bunun da bilgisayara bağlanabildiğini kaydeden Aykan, "Bu sayede aracın beynini kontrol edebiliyoruz. Yüksek hıza çıkabilmesi için nitrojen gazıyla yakıt takviyesi yapıyoruz. Antalya'da düzenlenen son yarışta 400 metreyi 13.5 saniyede tamamladık. Araç, 6 saniyede 100 kilometre hıza ulaşıyor. Motoru tamamen modifiye edildi ve turbosu da var. Kısacası motoru tamamen çelikten yapılmadır"diye konuştu.

Babasının sattığı serçeyi 20 yıl sonra bulup satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı

Trafiğe çıkamadığı için aracı yarışlara çekiciyle götürüp getirdiğini anlatan Aykan, " Karaman'da pist sıkıntımız var. Bir biz değiliz yarışlara katılmak isteyen birçok arkadaşımızın var. Bu zamana kadar diğer illerde yapılan yarışlara imkanlarımız doğrultusunda sadece biz katılabildik. Ama yarışlara katılmak isteyen çok arkadaşımız var. Karaman'da pist olmamasından dolayı yarışlara hazırlanabilmek için hafta boyunca ben 3 gün çekçiyle aracı Konya'ya götürüp orada hazırlanmak zorunda kaldım. Onun için Karaman'a pist yapılmasını istiyoruz" dedi.

Babasının sattığı 1991 model serçeyi ilanda görüp satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı
İhlas Haber Ajansı / Mehmet Dağlı - Ekonomi Haberleri
Yorumlar (1)
izzet Ulas:Olağanüstü başarılı bir çalisma. Tebrikler. Başarılsrının devamını dilerim.
500
title