Asmmmo Başkanı Polat: "Müdahalelerle Zedelenen Demokrasi Ağır Sınavlardan Geçiyor"

Asmmmo Başkanı Polat: "Müdahalelerle Zedelenen Demokrasi Ağır Sınavlardan Geçiyor"

Asmmm Odası Başkanı Ali Metin Polat, Türkiye'nin AB Süreciyle Birlikte Yıllardır Ertelenen Değişim ve Dönüşümün Ağır Sancılarını Yaşadığını Belirtti. Polat, "Geçmişte Müdahaleler ile Zedelenen Demokrasimiz Geleceğimizde Derin İzler Bırakacak Sınavlardan Geçiyor" Dedi. Polat Ayrıca "Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu" Adına İki Yıllık Dönem İçin Yeniden Başkanlığa Adaylığını Koyduğunu Kaydetti.

Asmmmo Başkanı Polat:

ASMMM Odası Başkanı Ali Metin Polat, Türkiye'nin AB süreciyle birlikte yıllardır ertelenen değişim ve dönüşümün ağır sancılarını yaşadığını belirtti. Polat, "Geçmişte müdahaleler ile zedelenen demokrasimiz geleceğimizde derin izler bırakacak sınavlardan geçiyor" dedi. Polat ayrıca "Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu" adına iki yıllık dönem için yeniden başkanlığa adaylığını koyduğunu kaydetti.


ASMMM Odası Mayıs ayında yapılacak Genel Kurulda yarışacak listelerin belirleneceği seçim sürecine girdi. Yapılacak ön seçimlerde, Yönetim Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelikleri için adaylar belli olacak. Polat'ın da katılımıyla, "Çağdaş Demokrat Muhasebe Grubu" adaylarını tanıtmak üzere toplandı.


ASMMM Odası Başkanı Polat yaptığı konuşmada, toplumun demokrasi ve hukukun üstünlüğü saygılı devlet yapısı oluşturulması özleminin, ayıplı yapıyı korumak isteyen güçler tarafından engellenmek istendiğini kaydetti. Polat, "Rövanş alma mantığı sadece siyasi hasımları değil, demokratik toplumun vazgeçilmez unsurları olan sendikalar, meslek örgütleri ve STK'ları hedef haline getiriyor. Bu süreç, dünya ve ülkemizin sorunlarına bakış açısı çağdaşlık ve demokrasiden yana olan herkesin, ner alanda güç birliğini zorunlu kılıyor" diye konuştu. (ANKA)


(NUR/GB)