AÖL sınavı ne zaman? Açık öğretim lise sınavı online mı olacak? - Haberler
Haberi Paylaş

AÖL sınavı ne zaman? Açık öğretim lise sınavı online mı olacak?

AÖL sınavı ne zaman? Açık öğretim lise sınavı online mı olacak?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Açık Öğretim Lisesi ile ilgili araştırmalar başladı. Adaylar sınavlar öncesi AÖL sistemi hakkında detayları araştırıyor. Yeni eğitim öğretim yılının ilk dönem sınavlarının ne zaman ve nasıl yapılacağı merak konusu oldu. İşte AÖL sınav tarihleri ve açık lise sınavlarının uygulanış şekli...

"AÖL sınavları ne zaman yapılacak ve online mı olacak?" sorusuna yanıt aranırken öğrenciler son hazırlıklarını sürdürüyor. AÖL 1.Dönem sınavları için bekleyiş sürüyor. Sınavlara az bir zaman kala merak edilen detayları inceliyoruz. AÖL sınavı ne zaman? Açık öğretim lise sınavı online mı olacak?

AÖL NEDİR?

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi, 1992 yılında Film Radyo ve Televizyon Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. 2011 yılında 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmüylü birlikte Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesine bağlanmıştır.

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar çevrim için ortamda yapılması kararlaştırıldı.

Haberler.com - Gündem

aöl, Gündem, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title