Almanya Cumhurbaşkanı Köhler, Yabancı Öğrencileri Kabul Etti

Almanya Cumhurbaşkanı Köhler, Yabancı Öğrencileri Kabul Etti

Almanya'da Yaşayan Farklı Kültürden Gençleri Makamında Kabul Eden Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, Farklı Kültürden Gelen Gençlerin Almanya'nın Bir Parçası Olduklarını Söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanı Köhler, Yabancı Öğrencileri Kabul Etti

Almanya'da yaşayan farklı kültürden gençleri makamında kabul eden Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, farklı kültürden gelen gençlerin Almanya'nın bir parçası olduklarını söyledi.

5'i Türk, 30 yabancı genci makamında kabul eden Almanya Cumhurbaşkanı Köhler, gençlerle yaptığı görüşmede, "Farklı kültürden gelen insanlara bu ülkenin bir parçası oldukları duygusunu vermek istiyoruz. Onlar bu ülkeye aitler ve bunu belirgin hale getirmek istiyoruz. Bu gençler Almanya'da kalırsa seviniriz" dedi. Köhler'i ziyaret eden gençler arasındaki Armen Drama, "Ben Cumhurbaşkanı Köhler'in daveti üzerine buradayım. Cumhurbaşkanına gençliğin siyasete bakış açısını anlatmak için buradayım. Köhler

oldukça iyi ve sakin bir insan. Kendimi yanında gayet rahat hissettim" diye konuştu. Köhler'i ziyaret eden Türk öğrenci İsmail Koşar ise, "Cumhurbaşkanının yanında olmak çok güzel bir duygu. Onu görmek bana iyi geldi. Oldukça iyi bir insan. Okulda notlarım çok iyi olduğu için beni seçtiler ve buraya çağrıldık" açıklamasında bulundu. Burslu gençlere yardımcı olan Ahmed Demir ise, başarılı gençlerin kendisini onurlandırdığını aktardı. Demir, "Frankfurt şehrinde yaşıyorum. Herti Vakfı'nda çalışıyorum. Herti

Vakfı, Türkler için özel bir burs açtı. Okullarında başarılı gençlere burs veriyoruz. Şu an toplam 500 gence burs veriyoruz. Zeki ve Almanya için önem ifade eden başarılı gençleri seçiyoruz. Almanya'da problem yaşayıp yaşamadıklarını Cumhurbaşkanı Köhler'e anlattılar. Cumhurbaşkanı ise gençlere Almanya'da kalmaları için ricada bulundu" diye konuştu.

(SE-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA