Alman medyasından Türk İHA ve SİHA'larına övgü dolu sözler: Avrupa ülkeleri baş edemez - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Alman medyasından Türk İHA ve SİHA'larına övgü dolu sözler: Avrupa ülkeleri baş edemez

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Alman medyasında yer alan bir analizde Türk İHA ve SİHA'larından övgü dolu sözlerle bahsedildi. Analizde Ermeni askerlerinin SİHA'lar nedeniyle siperlerinden çıkamadığı, Türkiye'nin SİHA'lar sayesinde savaşların gidişatını değiştirdiği, Avrupa ülkelerinin şu an Türk SİHA'ları ile baş edemeyeceği belirtildi.

Almanya'da yayın yapan Tagesschau isimli haber sitesinde yayınlanan ve dünya genelinde SİHA'ların etkisinin anlatıldığı haberde Türk SİHA'ları hakkında önemli açıklamalara yer verildi. Analizde Türkiye'nin insansız hava araçlarını diğer silahlar ve askeri teçhizatlarla çok iyi bir koordine şekilde kullandığını belirtildi.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gerilimde Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği SİHA'ların Azerbaycan'ın zaferinde büyük bir katkı sağladığı ifade edilirken, analizde "SİHA'ların etkinliğini arttırması ile birlikte Ermeni kuvvetlerinin siperlere gömüldü" ifadeleri kullanıldı. Azerbaycan'ın çatışmalara ilişkin yayınladığı videolarda SİHA'ların etkisinin çok açık şekilde görüldüğünü ve SİHA'ları 185 Ermeni tankını hedef aldığı da analizde yer aldı.

Alman medyasından Türk İHA ve SİHA'larına övgü dolu sözler: Avrupa ülkeleri baş edemez

Analizde ayrıca Türkiye'nin ürettiği SİHA'lar sayesinde savaşların gidişatına yön verdiği ve askeri uzmanlara göre Avrupalı devletlerin henüz bu duruma hazır olmadığı da belirtildi. Türkiye'nin SİHA'lar noktasında çok sayıda Avrupa ülkesinin önünde yer aldığı da ifade edildi.

Alman medyasından Türk İHA ve SİHA'larına övgü dolu sözler: Avrupa ülkeleri baş edemez

Avrupalı ülkelerin SİHA konusunda çalışmaları gerektiği ifade edilirken şu anki şartlarda Avrupa ülkelerinin sahip olduğu hiçbir hava savunma sisteminin Türk SİHA'ları ile baş edemeyeceği de belirtildi. (ahaber)

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Azerbaycan, Türkiye, Ermeni, Türk, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (52)
CINAR:. . Avrupa ülkelerin''in SIHA''lara ihtiyaci yok ki. . dolayisi ile böyle bir ARACI gelistirmilerine, üretmelerine de ihtiyac yok. Ayrica haber dogru olsa da, yanlis olsa da, önemi yok. Ancak su var, Türkiye bu SIHALARI gercekten iyi gelistirdi. . cünki Ülke yillardir Terör etkisi altinda. . Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
AMASYALI:YEKNOLOJİ AVRUPA VE AMERİKADAN. . . KENDINIZI KANDIRMAYIN Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Zaza Elaziz:muammerde tipki vatan hainleri gibi zinniyet bozuk bes parmak bir deyil ülkede hain cok bunlar kücük siradan hainler niceleri var ülkem bunlari barindiriyor iste ayni gemideyiz malesef selcuk beye selamlar baskana bahceliye mustafa desticiye selam olsun ülkemin güzel insanlarina sevdiklerime selam olsun Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 52 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title