Akm Alanına Spor Salonu Yapılacak

Akm Alanına Spor Salonu Yapılacak

Atatürk Kültür Merkezi Alanı İçindeki Tesis ve Alanlarla İlgili Kararlar Almak Üzere Oluşturulan Milli Komite'nin, 2010'daki Dünya Basketbol Şampiyonasına Yetiştirilmek Üzere Alanın 2. Bölgesinde 10 Bin Kişilik Spor Salonu Yapılmasına Karar Verdiği Bildirildi.

Akm Alanına Spor Salonu Yapılacak

Atatürk Kültür Merkezi alanı içindeki tesis ve alanlarla ilgili kararlar almak üzere oluşturulan Milli Komite'nin, 2010'daki Dünya Basketbol Şampiyonasına yetiştirilmek üzere alanın 2. bölgesinde 10 bin kişilik spor salonu yapılmasına karar verdiği bildirildi.

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, 20. Milli Komite toplantısının, bugün Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Açıklamada, gelecek yıl Ankara'da yapılacak Avrupa Voleybol Şampiyonası için Selim Sırrı Tarcan Spor Salonunun, Avrupa Şampiyonası standartlarına uygun şekilde yeniden düzenlenmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, Kore Anıtı ve Paraşüt Kulesinin konumu ile çevredeki tarihi iki bina dikkate alınarak, 2010'da yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonasına yetiştirilmek üzere 2. bölgede 10 bin kişilik bir spor salonu yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Ayrıca Gençlik Parkının en kısa zamanda Ankaralıların hizmetine sunulmak üzere Büyükşehir Belediyesince gerekli işlemlerin hızlandırılmasının da kararlaştırıldığı da ifade edildi.

Kaynak: AA