Ağrı 1970 Spor Destek Bekliyor

Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım, 3. Lig yolunda takıma 2 buçuk milyon lira harcadıklarını ve bunun yarısını ödeyemediklerini belirterek, kulübün maddi açıdan zorluk yaşamaması için yardım istedi.

Ağrı 1970 Spor Destek Bekliyor

Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım, 3. Lig yolunda takıma 2 buçuk milyon lira harcadıklarını ve bunun yarısını ödeyemediklerini belirterek, kulübün maddi açıdan zorluk yaşamaması için yardım istedi.

'Ağrı ilimizde ve Türkiye genelinde yeteri kadar destek alamamaktayız'

Ağrı 1970 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada kulübün sadece sportif faaliyetler değil, sosyal faaliyetlere de imza attığını söyledi. Hedeflerinin 3. Lig olduğunu kaydede Yıldırım,"Sportif başarı gençleri kötü alışkanlıklardan alıkoyduğu gibi şehrin gelişimini de etkileyecektir. Sporda başarı büyük emekler ve maddi imkanlara ihtiyaç duymaktadır. Bizler kendi kısıtlı imkanlarımızla bu başarıyı yakalamış bulunmaktayız. Bu başarı için büyük maliyetlerle karşı karşıya kaldık. Yaklaşık 2,5 milyon Türk Lirası bir maliyeti karşılamaya çalışıyoruz. Fakat mevcut imkanlarla daha yarısını karşılayabildik. Bu kısıtlı imkanlarla bu büyük başarıyı yakalamak kolay olmadığı gibi aldığımız puanlarla hedefe ne kadar yakın olduğumuz aşikar olmakla beraber Ağrı ilimizde ve Türkiye genelinde yeteri kadar destek alamamaktayız. Bu takım Ağrı ilinde ve dışında yaşayan tüm Ağrılılarındır. Ağrı Spor Kulübü olarak değerli hemşerilerimizden gereken desteği vermelerini umuyoruz" dedi.

'Ciddi anlamda maddi desteğe ihtiyacımız vardır'

Ağrı 1970 Spor'a destek çağrısında bulunan Başkan Yıldırım, "Bizler bu yolda elde ettiğimiz başarı ile halkın güvenini kazanmış bulunmaktayız. İlimizde spor alanında bir nefer olan Ağrı Spor'dan çok şey bekleyen halkımızın talepleri elbette yerine gelecektir. Bu çabalarımızı arttırıp daha ileriye gitmek amacıyla gayret göstermek ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek için büyük maliyetler altına girmek gerçektende büyük risk taşımaktadır. Bu maliyeti karşılamak için ciddi anlamda maddi desteğe ihtiyacımız vardır. Yönetimimiz bu maddi yükümlülüğü artık karşılayamamaktadır. Ligi geçeceğimize inancımız tam olmakla beraber play-off için bazı endişelerimiz mevcuttur. Takıma takviye yapılması halinde bu endişelerin giderileceği ve inşallah 3. Lig'e çıkacağımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Tabi ki bu hedeflerin tutması maddi kaynakları şart koşmaktadır. Bu bağlamda kulübe yönetim konusunda yeni arkadaşlarımıza ihtiyaç da duyulmaktadır" ifadelerini kullandı.

'Ağrı Spor'a şimdi ve 3. lig'de destekle beraber başarıda pay sahibi olabilecek'

Başkan Yıldırım, "Ağrı Spor'a şimdi ve 3. lig'de destekle beraber başarıda pay sahibi olabilecek, memleketine sahip çıkabilecek Ağrılı hemşerilerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Aramıza katılacak arkadaşlarımız hem maddi kaynak konusunda hem de çalışmalarımızda iş dağılımı konusunda bizlere yardımcı olacaklardır. Şampiyonluk yolunda 3. Lige yaklaşırken yarım kalan sezonu tamamlayabilmemiz ve hedefe ulaşabilmemiz için yönetime yeni katılacak arkadaşlarımızla ön görüşme yapmayı ve onlara yaptıklarımızla beraber yapacaklarımızı anlatarak yönetimimizde görmeyi arzu ediyoruz. Bizimle beraber bu zorlu ve heyecanlı yolda yürüyecek, Ağrı Spor'u kişisel menfaatlerinden önde gören arkadaşlarımızla Ağrı ve gençlerimiz için Ağrı Spor için ne yapabiliriz gayretinde olma dileğiyle bize güvenen ve destekte bulunan herkese sevgi ve saygılarımı sunarım" şeklinde konuştu. - AĞRI

Kaynak: İHA