Acun Ilıcalı: 'VAR yüzde 100 olmalı, yabancı sınırı...'

Acun Ilıcalı: 'VAR yüzde 100 olmalı, yabancı sınırı...'

14.11.2019 12:53 | Son Güncelleme: 14.11.2019 12:53
Acun Ilıcalı: 'VAR yüzde 100 olmalı, yabancı sınırı...'

DMAX'te yayınlanan 'Aslında?

DMAX'te yayınlanan 'Aslında?' programına Acun Ilıcalı konuk oldu. Spor dünyası ve kendisi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı'nın açıklamalarında yer alan önemli ifadeler şu şekilde:

"Yerliyi öyle görünce yabancı da havaya giriyor zaten"

"Fenerbahçe'ye baktığın zaman iyi oynaması kötü oynaması başka bir şey ama kendini paralayan futbolcular görüyorsunuz. Bu çok güzel bir olay. Yerliyi öyle görünce yabancı da havaya giriyor zaten. Ben yabancının sınırsız olmasından ama yerlinin de kullanılmasından yanayım."

"Futbolla aramızdaki fark şu; biz tam bilinmezden gidiyoruz. Futbolda çok ciddi performans üzerinden gidiliyor. Bizimki daha altıncı hislere hitap eder, futbolda doğru açıdan baktığın zaman yüzde 80'lerde başarı sağlarsın. Futbol normalinde çok sıkıcı bir spor bence. Biz şimdi bu işin içine düşmüşüz ama normalde seyredebilecek bir şey değil 90 dakika."

"Yüzde yüz olması gereken bir olay"

"Çok büyük fodepar var şu an VAR konusunda. Ama çok da faydalı bir şey olarak görüyorum. Yüzde yüz olması gereken bir olay futbolda. Şu anda ayarını yapamadılar."

'Ben büyük kanallarda futbolun yeri olduğunu düşünmüyorum. Benim halı sahada bir maçı kaybetmem için karşı takımın başka boyutta bir takım olması lazım. Aktif sporcu olacak. Aktif sporcuları yeneriz diye bir iddiam yok. Onun dışında çok zor yenerler.' Bağış Erten'in maçları uzatmak için halı saha mı aldın sorusuna Acun Ilıcalı gülerek 'Halı saha almadım, TV8'i aldım otoparkı halı saha yaptım. Futbol kazansın ilk işim o oldu' şeklinde yanıt verdi.

"Takımı ayakta tutan açıklamalarını duyarsınız"

"Travmatik maçlarda Fatih Hoca'nın genelde kucaklayıcı ve takımı ayakta tutan açıklamalarını duyarsınız."

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title