'3. Uluslararası Lale Festivali' 5 Nisan'da

'3. Uluslararası Lale Festivali' 5 Nisan'da

'3. Uluslararası Lale Festivali', Taksim Meydanı'nda, 5 Nisan'da Düzenlenecek Törenle Başlayacak.

'3. Uluslararası Lale Festivali' 5 Nisan'da

''3. Uluslararası Lale Festivali'', Taksim Meydanı'nda, 5 Nisan'da düzenlenecek törenle başlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir'in düzenlediği Uluslararası Lale Festivalinin bu yıl üçüncüsünün gerçekleştirileceği belirtildi.

Festivalin, 5 Nisan Cumartesi günü Taksim Meydanı'nda yapılacak açılış töreniyle başlayacağı kaydedilen açıklamada, 13 Nisan'a kadar sürecek etkinlikler kapsamında konserler, resim ve heykel sergileri, yarışmalar gibi çeşitli aktiviteler düzenleneceği bildirildi.

Açıklamaya göre, festival programı şöyle:

Taksim Meydanı'nda festival boyunca her gün 11.00-19.30 saatleri arasında Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, pop müzik ve enstrümantal olmak üzere 4 farklı müzik grubu canlı performans sunacak.

2007'de düzenlenen ''2. Uluslararası Lale Festivali'' kapsamındaki ''En Güzel 100 Lale Yarışması''nda dereceye giren lalelerin fotoğrafları Taksim Meydanı'nda sergilenecek.

Taksim Meydanı'nda kurulacak hediyelik eşya satış noktalarında, İSMEK ve Kültür A.Ş'nin lale konseptinde hazırladığı hediyelik eşyalar satışa sunulacak. Taksim Meydanı'nda çocuklar için de çadırlar kurulacak.

Ayrıca, Emirgan Korusu (Beyaz Köşk ve Sarı Köşk bahçeleri), Ortaköy Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Bağdat Caddesi ve Göztepe Parkı olmak üzere 5 ayrı noktada, festival boyunca her gün 11.00-19.30 saatleri arasında farklı müzik gruplarının gösterileri olacak.

Bu arada, ''En Güzel 100 Lale Yarışması'' ödül töreni de Emirgan Korusu'nda 10 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

Kaynak: AA