24 Kasım Öğretmenler Günü - Haberler
Haberi Paylaş

24 Kasım Öğretmenler Günü

AA - Haberler | Yerel
24 Kasım Öğretmenler Günü

Giresun ve ilçelerinde Öğretmenler Günü kutlandı.

Giresun ve ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerle kutlandı.

Giresun Üniversitesi Merkez Rektörlük Konferans Salonu'nda saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende "Öğretmene Vefa" konulu video gösterimi yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, burada yaptığı konuşmada, öğretmenlerin en zor şartlar altında bile, ülkenin her köşesine ulaşarak ışık olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin fedakarlıkların en büyüğünü gösterdiklerini belirten Akkurt, şöyle konuştu:

"Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız. Bu yüce milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlenmesi ve arzulanan kalkınmışlık düzeyine ulaşması sizlerin üstün çalışmalarınıza bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı sizlersiniz."

Programa, Vali Vekili Bekir Ergök, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, İl Jandarma Komutanı Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk veliler ve öğrenciler katıldı.

Bulancak

Bulancak ilçesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut tarafından çelenk konuldu.

Bulut, burada yaptığı konuşmada, bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü olması medeni milletler seviyesine erişmesinin ancak öğretmenlerin başarılı çalışmalarına bağlı olduğunu belirterek, "Bu kutsal mesleği diğer bir çok meslekten ayıran en önemli özellik malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır. Öğretmen ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir" dedi.

Görele

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okullardaki öğretmenlere kalem ve çiçek hediye etti.

Erener, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli ve en ölümsüz mesleği olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin topluma arkasını dönmeden, toplumun sürekli önünde giden bir gönül eri olduğunu belirten Erener, "Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen" diye konuştu. - Giresun

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title