Haberi Paylaş

Buca Belediyesi'nde asgari ücret 11 bin 500 TL oldu, işçiler bayram etti

Yerel Haberler

Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel İş 5 No'lu Şube'de örgütlü işçiler arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme sürecinin sonunda yüzler güldü. İzmir Buca Belediyesi'nde bin 525 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı. Buca'da asgari ücret 11 bin 500 TL oldu.

Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel İş 5 No'lu Şube'de örgütlü işçiler arasında toplu sözleşme sürecini görüştü. Görüşmenin sonunda işçiler çok sayıda sendikal hak kazanırken maaşlarında da ciddi oranda artış gerçekleşti.

Törene Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Genel İş 5 No'lu Şube Başkanı Savaş Aras, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe, Buca Belediyesi Başkan Yardımcıları, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

Bin 525 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi süreci herkesi sevindiren bir şekilde tamamlandı. Görüşmelerin sonucuna göre en az ücret alan personelin maaşının 11 bin 500 TL oldu. Bayram havasında gerçekleştirilen törende "İşçi Dostu Başkan Erhan Kılıç" pankartları açan işçiler, sloganlar eşliğinde halaylar çekti.

Buca'da asgari ücret 11 bin 500 TL oldu

Törende konuşan Başkan Erhan Kılıç, "Makamlar gelip geçicidir. Ancak emek ve çalışanlar belediyemizin olmazsa olmazıdır. Kentin yaşanabilir hale gelmesini sağlayanlar emekçi kardeşlerimizdir. Ben işçilerime vereceğim maaşı belirlerken verebileceğim maksimum rakam nedir ona bakarım. Onları mağdur etmek istemem. Aynı zamanda kendi mali disiplini sağlayacak, Belediyemizin çalışmalarını engellemeyecek bir rakamı belirlerim. Teknik olarak verebileceğimiz en iyi rakamı verdik. Toplu iş sözleşmesi tüm emekçi kardeşlerime hayırlı uğurlu olsun. Analarının ak sütü gibi helal olsun'' dedi.

Buca'da asgari ücret 11 bin 500 TL oldu

Başkan Kılıç, öte yandan çalışanlarının banka promosyon sözleşmelerini güncelleyeceklerinin de müjdesini verdi. DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, işçilerin açtığı pankartta "İşçi Dostu Başkan Erhan" pankartına gönderme yaparak, Başkan Kılıç'ın bu sözü sonuna kadar hak ettiğini söyledi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, ise her toplu iş sözleşmesi gününün işçiler için bir bayram günü olduğunu belirterek, Başkan Erhan Kılıç'a teşekkür etti. Genel İş 5 No'lu Şube Başkanı Savaş Aras da ekonomik krizin en büyük acısını emekçilerin çektiklerini belirterek, bu zor günlerde emekçiden yana tavır koyan Başkan Erhan Kılıç'a teşekkürlerini iletti.

Buca'da asgari ücret 11 bin 500 TL oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Asgari Ücret Erhan Kılıç Buca Yerel Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

mehmet bay:

belediye bu kadar maaşı nereden,nasıl veriyor.yine vatandaşın sırtına yıkacaklar.Su paraları artar,esnaf vergileri artar,vesaire vesaire.Yandaşa kıyak vatandaşa kazık.

Tunc Tunc:

gelir adaletsizligi özel ile maaşı devlet tarafından karşılananlar arasındaki mesafe her gecen biraz daha acılıyor

Samet Can:

Bu haksizliktir.memurdan daha fazma maas alamazlar memur bosunami okudu sacini doktu bu zam derhal geri alinmali memur maasina eklenmelidir

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title