Haberler

Emeklilerden Seyyanen Zam Talebi

Güncelleme:

DİSK'e bağlı Emekli-Sen Sinop Şube Başkanı Durmuş Kandemir, emeklilere yapılacak zam hakkında açıklamalarda bulundu ve seyyanen zam talebinde bulundu.

MUSTAFA USTA

(SİNOP) - DİSK'e bağlı Emekli-Sen Sinop Şube Başkanı Durmuş Kandemir, "Yaz geliyor ama alışveriş yapamıyoruz. Torunlarımız var onlara harçlık veremiyoruz. Hep böyle üzülerek ömrü tüketiyoruz. Herkes sefa içerisinde emekli cefa içerisinde. Bunu artık herkes görmeli diye düşünüyorum. Hükümetten beklentimiz belli. Bu seyyanen zamları başkaları verecek değil. Biz yaşanabilecek bir emekli maaşı istiyoruz" dedi.

DİSK'e bağlı Emekli-Sen Sinop Şube Başkanı Durmuş Kandemir, Temmuz ayında emeklilere yapılacak zam hakkında açıklamalarda bulundu.

"Hep böyle üzülerek ömrü tüketiyoruz"

Başkan Durmuş Kandemir, şöyle konuştu.

"Türkiye'de emeklilik yok durumda. Sıfırı tüketmiş durumdayız. Emekli, bu parayla ne sokağa çıkabilir ne de dışarıda bir çay dahi içemez, içemiyoruz da. Emeklinin durumu gerçekten çok vahim. Fakat yukarıdakiler emeklileri yok sayıyor. Bu konuda çok üzgünüz. Temmuz ayında verilecek zamlar falan bizi kurtarmaz. Mutlaka ve mutlaka biz seyyanen zam istiyoruz. Biz pazara gidemiyoruz. 50 senedir pazara gittiğimiz dönemler bitti. Şimdi pazar bile yapamıyoruz. Kasabın önünden dahi geçemiyoruz. Yaz geliyor ama alışveriş yapamıyoruz. Torunlarımız var onlara harçlık veremiyoruz. Hep böyle üzülerek ömrü tüketiyoruz. Herkes sefa içerisinde emekli cefa içerisinde. Bunu artık herkes görmeli diye düşünüyorum. Hükümetten beklentimiz belli. Bu seyyanen zamları başkaları verecek değil. Bütçeyi onlar yapıyorlar. Emeklileri de bütçeye katıp bize son günlerimizde nefes aldırsınlar. Biz yaşanabilecek şekilde bir emekli maaşı istiyoruz. Rakam önemli değil. Türkiye'deki gerçek enflasyona göre maaş alalım. TÜİK'in açıkladığı gerçek olmayan enflasyonu biz kabul etmiyoruz. Türkiye şartlarına göre ne gerekiyorsa o yapılsın."

Kaynak: ANKA / Yerel

Seyyanen zam Sinop Zam Yerel Politika Ekonomi Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title