Yeni Hükümetin İlk İcraatı 'Hayal Kırıklığı'!

Yeni Hükümetin İlk İcraatı 'Hayal Kırıklığı'!

21.11.2018 18:29 | Son Güncelleme: 21.11.2018 18:29
Yeni Hükümetin İlk İcraatı 'Hayal Kırıklığı'!

BAVYERA Eyaletinde meclis uyum politikasının Sosyal Komiteden alınıp Hukuk ve Anayasa Komisyona verilmesine tepki gösteren SPD Milletvekili Arif Taşdelen, "Bavyera'da yeni mecliste uyumun daha kolay olacağını ümit edenler, hayal kırıklığına uğradı" dedi.

BAVYERA Eyaletinde meclis uyum politikasının Sosyal Komiteden alınıp Hukuk ve Anayasa Komisyona verilmesine tepki gösteren SPD Milletvekili Arif Taşdelen, "Bavyera'da yeni mecliste uyumun daha kolay olacağını ümit edenler, hayal kırıklığına uğradı" dedi. Arif Taşdelen kararla ilgili yorumunda şunları söyledi: "Uyumu geçen dönemde Sosyal Bakanlıktan alarak, İçişleri Bakanlığına veren CSU şimdi de Bağımsızlarla birlikte Sosyal Komisyonda olan Uyum Politikasını, Hukuk ve Anayasa Komisyona verdi. Anayasa Komisyonunun görevi, yasaların Anayasaya aykırı olup olmadığını araştırmak ve suç işleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılıp kaldırılmaması konusunda parlamentoya öneride bulunmaktır.

EŞİTSİZLİK, YABANCI DÜŞMANLIĞI ÖNCELİK DEĞİL

"Ama şimdi hukukçulardan oluşan bu komisyon artık uyumun kaderini belirleyecek. Hükümet, eşitsizliğin ve yabancı düşmanlığının önüne nasıl geçeceğini düşünmek yerine uyum konusunu hukuksal zemine taşıyor. Yabancı olmak, farklı kültüre sahip olmak bir şuç unsuru mu ki uyum, Hukuk ve Anayasa Komisyonunda tartışılsın. Yeni hükümet ilk hamlesi ile yabancılara karşı gerçek yüzünü gösterdi."

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title