Yazıcıoğlu, Erzurum'daki Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı

Yazıcıoğlu, Erzurum'daki Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Erzurum'un Pasinler İlçesinde Meydana Gelen ve 13 Yaşında Bir Çocuğun Ölümüne Neden Olan Patlamayla İlgili, "İnsanlıktan Nasibini Almamış Karanlık Eller; Yine Masum, Gariban Bir Vatan Evladının Hayatını Kararttı" Dedi.

Yazıcıoğlu, Erzurum'daki Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Erzurum'un Pasinler ilçesinde meydana gelen ve 13 yaşında bir çocuğun ölümüne neden olan patlamayla ilgili, "İnsanlıktan nasibini almamış karanlık eller; yine masum, gariban bir vatan evladının hayatını kararttı" dedi.

Erzurum Valisi Celalettin Güvenç ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'e başsağlığı mesajı gönderen BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, terörün insanlık dışı olduğunu belirterek, "Cinayeti lanetliyorum" dedi. Yazıcıoğlu gönderdiği mesajda şunları kaydetti:

"İnsanlıktan nasibini almamış karanlık eller; yine masum, gariban bir vatan evladının hayatını kararttı. Görüldüğü gibi terör, ırk, mezhep inanç ve aşiret ayırmıyor. Terör, daha küçük yaşında geçim yükünü omuzlamış olan bir çocuğu hedef alıyor, kim zarar görecek bakmıyor. Onun için terör insanlık dışıdır, insanlık düşmanıdır ve hedefi Türkiye'yi kaosa, karmaşaya sürüklemektir. Masum bir vatan evladımızın hayatına sebep olan bu menfur cinayeti işleyenleri lanetliyorum, kınıyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." (TB-OK-Y)

Kaynak: İHA