YAKUTİYE BELEDİYESİ HABERLERİ

Yakutiye Belediyesi Haberleri

Yakutiye Belediyesi haber, Yakutiye Belediyesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yakutiye Belediyesi - 25.6.2019
Erzurum'da "Uçurtma Şenliği" düzenlendi
Erzurum'da, Yakutiye Belediyesi Gençlik Meclisi öncülüğünde "Uçurtma Şenliği" düzenlendi.
Yakutiye Belediyesi - 19.4.2019
Ev Tekstil Ürünleri Hazırlama Kursu"Na Katılanlar Sertifikalarını Aldı
Yakutiye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, İstanbulkapı Sosyal Kurs Merkezi'ndeki kursun tamamlandığı belirtilerek, kursa ev hanımlarının da katıldığı aktarıldı.
Yakutiye Belediyesi - 31.10.2018
Kars'ta Kurtuluş Coşkusu
MEHTERANA BÜYÜK İLGİ Etkinlikler, Faikbey Caddesi üzerinde bulunan At Heykeli önünden Erzurum Yakutiye Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterisi ile başladı.
Yakutiye Belediyesi - 23.10.2018
Tarihi Erzurum Evleri, Hacıcuma'da Hayat Bulucak
Yakutiye Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, ilçede kentsel dönüşüm projeleri arasında en kıymetli olarak görülen Hacıcuma Ufki Şehir Projesi için ikinci kez ihaleye çıkıldığı belirtildi.
Yakutiye Belediyesi - 8.8.2018
Çiftler Evlilik İçin "08.08.2018"İ Seçince Nikah Salonları Doldu
Erzurum'da, evlilikleri için akılda kalıcılığı daha yüksek olan bol 8'li günü seçen 18 çift, Yakutiye Belediyesi Evlendirme Dairesinde mutluluklarının ilk adımlarını attı.
Yakutiye Belediyesi - 8.8.2018
Erzurum'da Sabah 8'den Akşam 8'e, 08.08.2018 Nikahı
ERZURUM'da, özel olması için nikah tarihi olarak '08.08.2018'i seçen çiftler, nikah salonunda yoğunluk oluşturdu. Heyecanlı olan gençlerin nikahlarını kıyan Belediye Başkanı Ali Korkut, "08.08.2018 günü sabah 8'den akşam 8'e kadar toplam 18 çiftin nikahını kıyılacak. Bugün 8'lerin günü" dedi Çiftler, aylar öncesinden bu özel günde evlenebilmek için Yakutiye Belediyesi Nikah Salonu'na başvuruda bulundu ve 18 çiftin başvurusu kabul edildi.
Yakutiye Belediyesi - 6.8.2018
Tutak Görevlendirme ile Belediyecilikle Tanıştı
İlk olarak ilçedeki su problemine el attıklarını aktaran Erat, şunları belirtti: "Göreve ilk geldiğimizde ilçede günlük bir saat su aktığını gördük. Bunları detaylı olarak incelediğimizde boruların asbestli, yani kanser yapan borular olduğunu, suların geldiği depolarda da hayvan ölülerini gördük. Halkımıza hayvan ölülerinin bulunduğu depolardan su veriliyordu. Bu kadar sağlıksız sular halkımıza reva görülmüştü. Biz öncelikle bu sorunu çözeceğimizin teminatını verdik. 15 Nisan'da başlattığımız çalışmamızı ekim itibariyle bitirdik, halkımıza sular arıtılarak verilmekte ve tüm altyapıyı değiştirerek suları verdik." Tutak'ın "Çamlıca Tepesi" nefes aldırdı İlçede göreve geldiklerinde sadece 24 kilometrelik kanalizasyon hattı olduğunu, kendilerinin bu hatların üzerine 27 kilometrelik bir hat daha yaptıklarını aktaran Erat, şöyle konuştu: "Halkımızın daha sağlıklı ilçede yaşamasını sağladık ve altyapı sorununu bitirip üst yapı sorunlarına geçtik. Geçen yıl tam 90 bin metrekare parke taşı yol yaptık. Onun dışında 6 kilometre asfalt yol yaptık. Bunları yaparken halkımızın vakit geçirebileceği 54 dönüm araziye kurulan Bayraktepe Mesire Alanı'nı oluşturduk. Burada bir tane bile ağaç yoktu. Biz buraya ağaçları diktik, peyzaj çalışmalarını yaptık ve halkımızın nefes alacağı alan yaptık. Burayı İstanbul'daki Çamlıca Tepesi'ne benzetiyoruz. Halkımız burayı hafta içi ve hafta sonu kullanıyor." İlçenin herhangi bir meydana sahip olmaması nedeniyle bu alanda da proje hataya geçirdiklerini aktaran Erat, hükümet konağı ile belediye binası arasına kardeş belediye olan Yakutiye Belediyesi desteğiyle halkın kullanabileceği güzel ve modern meydan kazandırdıklarını anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yakutiye Belediyesi Haberleri | Yakutiye Belediyesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Yakutiye Belediyesi haberleri, son dakika yakutiye belediyesi haber ve gelişmeleri burada. Yakutiye Belediyesi Meclisinden Barış Pınarı Harekatı'na tam destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 14:31:03. #1.15#
title