Vitor Pereira, Fenerbahçe'ye Almanya'da küme düştüğü sistemi ezberletiyor - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Vitor Pereira, Fenerbahçe'ye Almanya'da küme düştüğü sistemi ezberletiyor

Haberler.com - Haberler | Spor

Sarı-Lacivertliler'in hocası Pereira; Porto, Olympiakos ve F.Bahçe'de çalıştığı ilk dönemde daha önce denemediği bir sistemi takımına ezberletmeye çalışıyor. Kanarya'dan kovulma sebepleri arasında yer alan 3'lü savunma ile Vitor Pereira 1860 Münih'te küme düşmüştü. 20 maçta 6 galibiyet alan Pereira, Çin'de de 3'lü savunmayla başlamış ama ısrarcı olmamıştı. Pereira'nın çok üstünde durmadığı bu sisteminin nasıl işleyeceği merak konusu oldu.

Fenerbahçe'de bu sezon 3-4-2-1 oynatmayı planlayan Vitor Pereira'nın bu sistemle daha önce başarısız olduğu ortaya çıktı. Fotospor'un aktardığı habere göre Portekizli hoca, büyük takımlarda bu sistem üzerinde daha önce hiç ısrarcı olmamıştı. İdeal formasyonu 4-3-3 olan Pereira, Fenerbahçe'de, Olympiakos ve Çin'de de bu sistemle takımlarını sahaya sürdü.

Pereira'nın defansif yönü güçlü kanat beki ile iki tane de skora katkı verecek kanat forveti istediği iddia edildi. Ayrıca bir tane de merkez santrfor ihtiyacı olduğunu belirtti. Ancak Koç, eldeki bütçeye göre Pereira'nın istediği politikayı uygulayamayacaklarını iletti.

Vitor Pereira, Porto'dan 92, Olympiakos'ta ise 22 maçta hiç 3'lü savunma demedi. Ahli'de 33 maçın sadece birinde Ettifaq'a karşı bu sistemi seçti ve 2-0 kaybetti.

Vitor Pereira, Fenerbahçe'ye Almanya'da küme düştüğü sistemi ezberletiyor

Pereira'yı Fenerbahçe'den 3'lü savunma oynatma isteği kovulma sebebi olmuştu. Monaco'ya karşı 3'lü savunmanın 5'liye dönen sistemini uygulayınca Aziz Yıldırım devreye girip görevine son verdi.

1860 Münih'te 20 karşılaşmada 3'lü savunma oynattı. Takım o sezon üçüncü lige düştü. 3-4-3 sistemi ile sahaya çıktığı 20 maçta 6 galibiyet alabildi.

Vitor Pereira, Fenerbahçe'ye Almanya'da küme düştüğü sistemi ezberletiyor

Pereira, Çinde Shangai takımındaki 117 maçıta 37 kez 3'lü sistemlerle oynadı.

Çin'de 3'lü savunmayla oynadığı maç sayısı:

3-4-310 maç

3-4-1-2 9 maç.

3-5-28 maç

3-1-4-2 6 maç

Vitor Pereira, Fenerbahçe'ye Almanya'da küme düştüğü sistemi ezberletiyor
Haberler.com - Spor Haberleri
Yorumlar (2)
Ay kural:Sağlam oynatmak istersen 4-4-3 oynatırsın. Bol gollü savaşırız dersen 3-5-2 oynatırsın. Rakibi forvetler uzun toplarla yıksın dersen 5-4-2 oynatırsın. Rakip çok büyükse 6-3-1-1 oynatırsın. Rakip zayıf ve kötü ise 4-4-2-1 Pereira'nın sistemini oynatırsın. Bu sistemi oynatma sebebi Türkiye Liginin kötü ve zayıf lig olmasıdır. Kimse kusura bakmasın Bu sisteme alıştırırsa mükemmel takım olurlar.
pentakill lol:düşünsene bi hoca getiriyorsun şampiyon yapsın diye isteklerini yerine getirmiyorsun. sonra başarısız olunca hoca suçlu. transfer istiyor hoca elindekiler sisteme uygun değil demekki. ulan pazardan domatesmi alıyorsunuz. milyonlar harcanıyor. gitti bu senenin şampiyonluğuda tertemiz.
500