Üzeltme)

Üzeltme)

Afyonkarahisar'da 33 Ayrı Sivil Toplum Örgütü Tarafından 'Teröre Lanet' Mitingi Düzenlendi. Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı'nda Düzenlenen Mitinge Yaklaşık 3 Bin Kişi Katıldı.

Üzeltme)

Afyonkarahisar'da 33 ayrı sivil toplum örgütü tarafından 'Teröre Lanet' mitingi düzenlendi. Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Şehit aileleri, gaziler, çeşitli sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşların katıldığı mitingde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşındı. Bazı şehit aileleri ise şehit olan çocuklarının resimlerini taşıdı. Mitinge katılanlara ücretsiz bayrak, şapka ve su dağıtıldı. Binlerce vatandaşın hep bir ağızdan teröre lanet yağdırdığı mitingde, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK ve işbirlikçileri' sloganları atıldı. Mitingde İstiklal Marşı'nın tamamını okuyan 5 yaşındaki Merve Şatır, herkesi

kendine hayran bıraktı. Bu sırada bazı şehit anneleri gözyaşlarına hakim olamadı.

Mitinge Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Anavatan Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Belediye Başkanı Abdullah Kaptan ile bazı siyasi partilerin milletvekili adayları da katıldı.

(MD-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA