Turkcell'den "Mobil Anaokulu" - Haberler
Haberi Paylaş

Turkcell'den "Mobil Anaokulu"

AA - Haberler | Güncel
Turkcell'den

Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, Adana’da çalışan mevsimlik işçilerin çocukları için "Mobil Anaokulu" hazırladı.

Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, Adana'da çalışan mevsimlik işçilerin çocukları için "Mobil Anaokulu" hazırladı.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Adana'nın Karataş ilçesine bağlı Tabaklar Köyü'ndeki çadır kentte kalan çocuklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanan bir öğretmen sayesinde eğitimlerine başladı.

Çocuklar için Mobil Anaokulu içinde bir de kütüphane oluşturuldu. Turkcell Gönüllüleri Mobil Anaokulu'nun yanı sıra çevre okullardaki öğrencilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 öğrenciye okul ve kırtasiye malzemeleri dağıttı.

Adana'da çocuklarla bir araya gelen Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer, Turkcell Gönüllüleri olarak yürüttükleri sosyal sorumluluk etkinlikleri sayesinde, Türkiye'nin dört bir yanını görme fırsatına sahip olduklarını belirtti.

Hayat şartları nedeniyle okula gidemeyen çocuklar olduğunu ve onlara bir okul hediye etmek istediklerini ifade eden Özer, Turkcell Grup bünyesinde bu kampanyayı başlattıklarını bildirdi.

Özer, çalışanların kampanyaya büyük ilgi gösterdiğini ve ilk olarak Adana'da mevsimlik işçi çadırlarında kalan çocuklar için Mobil Anaokulu oluşturduklarını dile getirdi.

Çocukların eğitiminin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Özer, bundan sonra da eğitimine devam edemeyen çocuklar için çalışmaları sürdüreceklerini belirterek, çocukların mutluluğunu görmenin kendilerini motive ettiği ve yeni projeler için güç verdiğini sözlerine ekledi. - İstanbul

Turkcell'den Mobil Anaokulu

Turkcell'den Mobil Anaokulu

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title