Türk SİHA'ları Alman ordusunu harekete geçirdi

Türk SİHA'ları Alman ordusunu harekete geçirdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Almanya'nın ulusal gazetelerinden Frankfurt Allgemeine Zeitung, Türkiye'nin ürettiği silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) gösterdiği başarılı performansın Alman ordusunda şoka neden olduğunu ve Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer'in hava savunma sistemini yeniden tasarlamak için öneriler hazırladığını yazdı.

Almanya'nın günlük yayın yapan ulusal gazetelerinden Frankfurter Algemeine Annegret gazetesi yazarı Peter Carstens, "Alman ordusu insansız hava araçlarına karşı çaresiz" başlığı ile makale kaleme aldı. Carstens yazısında, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer'in, Almanya Silahlı Kuvvetlerinin silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) karşı savunma konusunda ciddi derecede yetersiz olduğunu kabul ettiğini hatırlatarak, SİHA saldırıları nedeniyle Alman ordusunda acilen modernizasyona gidilmesi gerektiğini işaret etti.

"ALMAN SİLAHLI KUVVETLERİ İYİ DURUMDA DEĞİL"

Carstens, "SİHA saldırılarının tehdidi nedeniyle acilen hava savunma sisteminin değiştirilmesine ihtiyacı var. Alman Silahlı Kuvvetleri mükemmel durumda değil. Ancak Alman ordusunun SİHA saldırılarına karşı neredeyse savunmasız olduğunun kabulü sürpriz oldu" ifadelerini kullandı.

"ALMAN ORDUSUNDA ŞOKA NEDEN OLMUŞTU"

Makalede Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da yaşanan savaşta kullanılan SİHA'lara değinen Carstens, "İsrail ve Türkiye'den alınan Azerbaycan'ın SİHA'ları, 190'dan fazla Ermeni tankını ve zırhlı aracını imha etti. Saldırılara karşı savunmasız oldukları için Ermeni birlikleri morallerini bozdu. Bununla ilgili haberler Alman ordusunda bir şoka neden olmuştu" ifadelerine yer verdi.

"YÜKSEK BASKI ALTINDA ÖNERİLER HAZIRLADI"

Carstens, bu durumun Alman ordusunda modernizasyona yol açtığına işaret ederek, "Bu nedenle Savunma Bakanı, açığı hızla kapatmak ve bir bütün olarak hava savunma sistemini yeniden tasarlamak için yüksek baskı altında öneriler hazırladı" ifadelerini kullandı.

Türk SİHA'ları Alman ordusunu harekete geçirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ : Almanyanın haberi var mı bundan?
OSMAN TOKGONUL: Bu ne yaa ? Tamam arkadaş, aferim , bravo yaptınız (!) Millet bunun süper sonik yani sesten hızlı gidenini yaptı ... Tamaaaam aferim, siz de yaptınız . Ben ne diyorum biliyor musunuz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title