Turizm Haftası Kutlamaları - Haberler
Haberi Paylaş

Turizm Haftası Kutlamaları

Turizm Haftası Kutlamaları
AA - Haberler | Yerel

36.Turizm Haftası Gülağaç ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

36. Turizm Haftası Gülağaç ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Gülağaç Hükümet Meydanı'nda düzenlenen kutlama programda konuşan Vali Orhan Alimoğlu, Aksaray'ın görülmeye değer tabii, kültürel ve tarihi çok önemli değerleri olduğunu söyledi.

Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, beraberinde, Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Aksaray Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf İnceer, Defterdarı Ali Aykaç, İl Milli Eğitim Müdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü ile Aksaray Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gülağaç Kaymakamlığı ve Gülağaç Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Turizm Haftası Kutlama etkinliklerine katıldı.

Vali Orhan Alimoğlu, törende yaptığı konuşmada, insanların yeryüzünde bulunan tabii kültürel ve tarihi yerleri görmek istediklerini bunun içinde seyahat ettiklerini belirterek, Aksaray'ın Hasan Dağı, Narlıgöl, Ihlara Vadisi gibi tabii güzelliklerinin yanı sıra Sultanhanı Kervansarayı, Ulu Camii gibi tarihi güzellikleri barındırdığını söyledi.

"İnsanların bu güzellikleri görme ihtiyacı var' diyen Vali Alimoğlu, şunları kaydetti:

"Turizmde; tabiatla, kültürle tarihle beraber insanları en çok insanlar çekiyor. O bakımdan bunu da unutmayalım. Turizm faaliyeti karşılıklı ihtiyaç olmakla beraber, aynı zamanda bir iktisadi faaliyettir. Gelen gidenden bizimde bir faydamız olması lazım. Bunun içinde gelene taktim edeceğimiz, gelene sunacağımız hem güzel insani hizmetler hem de takdim edeceğimiz mallar olmalı. Bunlar üretilmez ise gelen gidenden bizim bir faydamız olmaz."

Gülağaç Kaymakamı Harun Yücel ve Gülağaç İlçe Belediye Başkanı Faruk Teymen de yaptıkları konuşmalarda, Sofular Vadisi, Narlıgöl, hasır sepetler, Saratlı yer altı şehirleri ile Gülağaç ilçesinin önemli bir turizm potansiyeli olduğunu belirttiler.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan ise konuşmasında, Orta Anadolu turizm havzasında yer alan Aksaray'ın, batıda Hasandağı ile başlayan ve Ihlara-Güzelyurt üzerinden Nevşehir'e doğru devam eden önemli bir turizm bölgesi içinde yer aldığını söyledi.

Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi, yöresel halk oyunları gösterisi ile devam eden program Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin konseri ve el sanatları sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

- AKSARAY

AA - Son Dakika Haberleri

Turizm Haftası, Orhan Alimoğlu, Aksaray, Gülağaç, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title