Trabzonspor, İranlı Futbolcu Vahid Amiri'ye İmza Attırdı

Trabzonspor, Dünya Kupasında İran formasıyla ter döken Vahid Amiri'yle sözleşme imzaladı.

Trabzonspor, İranlı Futbolcu Vahid Amiri'ye İmza Attırdı

Trabzonspor, Vahid Amiri renklerine bağladı... İranlı oyuncu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen törenle kendisini bordo-mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

ASBAŞKAN HACISALİHOĞLU: KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, "Vahid kardeşimizin kadromuza katılmasından dolayı son derece mutluyuz. Kendisi, İran milli takımında sol açık oynuyordu. Bizim de bu mevkide oyuncu ihtiyacımız vardı. Bunu dost kardeş ülke İran'dan temin etmemiz, en azından uyum sürecini asgari sürede atlatmamıza sebep olacaktır. İyi bir futbolcu olduğunu biliyoruz ve burada da iyi bir performans sergileyecektir. İran'dan Trabzon'a turizm amaçlı gelen çok kişi var. Burada da yalnızlık çekmeyecektir. Örf ve adet olarak İran, Türkiye'ye benziyor. Bu yüzden kendisinin adaptasyon sürecini kısa sürde atlatıp kadroya katkı vereceğine inanıyoruz. Gönül isterdi ki transfer döneminin başında oyuncumuzun katılımını sağlayabilseydik. Ancak kulübümüzün diğer konulardaki problemleri transferin bugüne sarkmasına neden oldu. Kendisine başarılar diliyorum, burada mutlu ve başarılı olmasını diliyorum. Vahid son dakika transferi değil. Kendisiyle yaklaşık 1 aydır görüşmelerimiz sürüyordu." dedi.

"GELDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

İmza töreninde duygularını ifade eden Vahid Amiri, ''Trabzonspor'a geldiğim için çok mutluyum. Trabzonspor'un büyüklüğünü ve taraftarını biliyorum. İnşallah burada Trabzonspor ve o büyük taraftar için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.